Jak vyvolat menstruaci    

0

Jestli nechcete využívat hormonální antikoncepci k oddálení nebo injekci na vyvolání menstruace, můžete vyzkoušet různé babské rady. Ona matka příroda je přece ta nejlepší léčitelka, ale v dnešní moderní době častokrát opomíjená. Lidé teď častěji dávají na rady lékařů, kteří by vám neustále předepisovali hormony a prášky proti bolesti. Což ale zkusit např. čaj z bylinek, který bude mít stejné účinky jako předepsané léky, ale nebudou dál zatěžovat váš organismus?

Důvody proč menstruace nepřichází

shutterstock_166290563

  1. Můžete být těhotná. Zkuste si pro jistotu koupit a udělat těhotenský test, ať víte na čem jste a neplašíte zbytečně.
  1. Další variantou může být, když si to možná někdy neuvědomujete, nahromaděný stres. Pokud pracujete s velkým vypětím, nebo ve stresu, začne tělo vylučovat méně hormonů.
  1. Léky. V případě, že jste třeba začala brát nové léky, pak na ně vaše tělo může reagovat opožděnou menstruací. Jestliže si toho všimnete, zkuste si o tom promluvit s vaším gynekologem a problém vyřešte.
  1. Alkohol .Tak jak se říká, že alkohol je metla lidstva, tak stejně tak může být onou metlou pro vaši menstruaci. Intenzivní pití může být příčinou nepravidelné periody.
  1. Cvičení. Ikdyž si myslíte, že pro své tělo děláte jen to nejlepší. Cvičení nemusí být právě to pravé pro vaši menstruaci. Pokud totiž spálíte příliš mnoho energie při pohybu, už nebudete mít dostatek sil na pravidelné měsíčky.

shutterstock_166290563

Jak menstruaci vyvolat

  1. Zajdětě ke gynekologovi na injekci.  Menstruace většinou přijde do dvou dnů.
  2. Dejte si červené víno či horkou koupel.
  3. Můžete také zkusit jíst sojové jogurty. Doporučená dávka 2 – 3 denně.

Autor

Komentáře k článku