Jak vytvarovat postavu do plavek – léto se blíží

0

Léto a plavky nahání téměř každé ženě husí kůži. Co si budeme povídat, každá by chtěla vypadat hezky, pokud možno v co nejkratším čase. Je to vůbec možné? Představte si, že je, ale vyžaduje to odhodlání, sebedisciplínu a dřinu.

shutterstock_309893321

Pokud trpíte větší nadváhou, čas do léta můžete stále využít a zlepšit, co se dá. Máte-li jen drobné nedostatky, krásně vše stihnete a užijete si plnými doušky své parádní výsledky. Co vše musíte podniknout, aby se vaše postava změnila a užila jste si plavkovou sezónu? To vám prozradíme v následujících řádcích. Sama jsem vyzkoušela a mám parádní výsledky bez JOJO efektu.

Citronovou vodu a 15 minut kardia

Ráno ihned na lačno si dopřejte zdravý pohyb. Ať už 5 koleček kolem vašeho bloku nebo z pohodlí domova, třeba skoky přes švihadlo. Pohybové aktivitě věnujte každé ráno minimálně 15 minut. Proč ráno a na lačno? Protože takto si vaše tělo ihned „hrábne“ do tukových zásob pro energii. Odpolední kardio má bezesporu také své výhody, ale musíte se hýbat už minimálně 35 minut. Prvních 20 minut je zahřívacích, teprve poté bude tělo spalovat tuky. Nezapomeňte si ráno na lačno vypít sklenici vlažné vody s citronem nebo grapefruitem – jednak neutralizují pH a rovněž výtečně spalují tuky.

A snídejte klidně jako král, ale zdravě! Třeba ovesnou kaši, bílý jogurt s banánem, oříšky, semínka. Obědvejte jako princ a večeři dejte klidně chudákovi. Samozřejmě myšleno obrazně – nesmíte pocítit hlad. Jezte 5x denně, bohatou snídani, svačinku, přiměřený oběd, svačinku a lehkou večeři – když budete mít hlad, dejte si klidně i druhou večeři – 8 oříšků a bílý jogurt nebo tvaroh. Zkrátka nějaké zdravé tuky a bílkoviny – sacharidům se večer už vyhněte velkým obloukem.

screen-lascana-shop-cz

Žádná mouka a přílohy

Nejde jen o zahušťování moukou, ale i pečivo a přílohy, jako je rýže a brambory. Na oběd si dejte maso a zeleninu, přílohu jen v opravdu minimálním množství jednou za 2 dny. Ve vašem jídelníčku by se měly objevit tyto potraviny: baby špenát, brokolice, libové maso, tuňák, losos, černé fazole, čočka, chřest, oříšky, semínka, tvaroh, bílý jogurt, mléko, ovoce, různá zelenina, vejce, ovesné vločky, kokosová mouka, kokos, med, kvalitní kakao apod. Opět zdůrazňuji – žádné hladovění, ale přijímejte víceméně bílkoviny, sacharidy samozřejmě také, ale jen dopoledne v menším množství než jste zvyklí.

Odpolední cvičení

To, že jste si dali ráno 15 minut běhu je sice fajn, ale tělo se nezpevní samo od sebe. Proto si zacvičte aspoň dalších minimálně 15 minut. Kliky, dřepy, cviky s plnými PET láhvemi, cviky na břicho a další. Nemáte-li doma činky, pořiďte si gumu na cvičení. Je levná a skladná, splní svůj účel. A rada na závěr – celý měsíc se nevažte a neměřte. Jen na samém začátku, poté až po 4 či 5 týdnech. Když dodržíte cvičení + jídelníček dočkáte se výrazné změny.

Zdroj fotek: Shutterstock.com / Lascana-shop.cz

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku