Jak vybrat správné první boty pro vaše dítě

0

Maminky často nakupují první dětské botičky ještě před tím, než se miminko postaví na nohy. Vždyť ty malé capáčky jsou tak roztomilé! Musíte mít ale na paměti, že první botky je velice důležité vybrat správně, aby jejich malou nožku nedeformovaly. Proto spíše hleďte na funkčnost, a až poté na to, jak strašně rozkošné jsou. Jak vybrat první boty pro dítě správně?

První boty pro miminko

Boty pro miminko by měly přesně padnout – pokud jsou příliš volné, mohlo by vaše dítko lehce spadnout nebo by pro něj byla chůze velice obtížná. Naopak pokud jsou příliš těsné, mohly by se mu vytvořit puchýře nebo otlaky, což by mohlo vést k podráždění či bolesti nohou.

  • Je třeba mít na paměti také povětrnostní podmínky. V létě vsaďte na boty s otevřenou špičkou či pevné sandály.
  • Podrážky bot by měly být neklouzavé a nemusí být ani příliš tlusté, protože se v nich nebude chodit zas tak často.
  • Mezi špičkou a koncem boty by měla být alespoň půlcentimetrová mezera, aby mohlo dítko pohodlně kývat prstem.

Je také vhodné se zeptat pediatra při kontrole, jakou velikost botek správně zvolit.

Bezpečnostní opatření

Jakmile vyberete ty správné první boty pro miminko, musíte si dát pozor na pár základních faktorů:

Zápach – ano, i dětem prostě mohou smrdět nožky. A kolikrát je to horší než u dospělých. Proto je nejlepší investovat z hygienických důvodů do omyvatelných bot.

Nečistoty – Pokaždé, když přijdete zvenku, udělejte nezbytná opatření. Z vnitřku bot odstraňte písek nebo bláto, abyste předešli oděrkám a infekcím prstů.

Pozor na šněrování – Miminka potřebují neustálou pozornost, protože ve zlomku sekundy mohou spadnout. U šněrovacích bot se proto připravte na to, že je budete často zavazovat. Je nejlepší zvolit boty se suchým zipem.

Raději větší velikost – Dětské nohy nejsou stejné. Jedna noha je vždy o něco větší než druhá, takže je nejlepší vybrat boty, které lépe padnou větší noze.

Už máte první boty pro miminko vybrány?

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku