Jak si správně vybrat kuchyňský robot?

0

Kuchyňský robot je nepostradatelný pomocník každé ženy a nejednoho muže, ale protože jeho pořizovací hodnota se může vyšplhat až do desítek tisíc, měli byste si nejdříve ujasnit, co od něj očekáváte.

Před tím, než se pro nějaký rozhodnete, musíte zohlednit víc věcí než jen to, jak se bude vyjímat ve vaší domácnosti.

Zamyslete se, co od robota požadujete

Než si pořídíte vašeho vysněného robota, musíte znát odpověď na ty nejzákladnější otázky.

  • Co všechno by měl robot umět, abyste ho v domácnosti využili co nejvíce.
  • Vaše celková očekávání.
  • Jak moc potřebujete, aby vám usnadnil práci a hlavně čas.
  • Jak často ho budete využívat.
  • Zda máte prostor na to, aby mohl být umístěný na kuchyňské lince, nebo jej budete schovávat do skříňky.
  • Kolik peněz do něj chcete investovat.

Cena za roboty je velmi odlišná

Nenáročným uživatelům, kteří v kuchyni netráví moc času, postačí levnější varianta, co se dá sehnat za pár tisíc. Takový robot má však malý výkon a oplývá pouze základními funkcemi. Hněte a šlehá, ale vesměs toho víc neumí. Kolem sedmi tisíc už pořídíte pomocníka, co navíc mixuje, strouhá či seká. Pokud však hledáte multifunkční zařízení, které obsahuje i mlýnek na maso, odšťavňovač a mnoho dalšího, připravte si částku podstatně vyšší.

Nezapomeňte se zaměřit na tyto údaje

Nejen cena určuje výkonnost robota. Měli byste se zaměřit na technické údaje spotřebiče. Zjednodušeně řečeno, čím vyšší příkon, tím je vyšší i výkon. Příkon by měl být minimálně 500 W. Další důležitým bodem je též objem mísy, aby byl pro vás dostačující, a materiál, z jakého je tento pomocník vyroben, aby vám vydržel co nejdéle. Při nákupu věnujte také pozornost tomu, aby byl jednoduše ovladatelný, a pokud ho budete schovávat do skříňky, všimněte si jeho váhy.

Kuchyňský robot vám bez debat usnadní práci v kuchyni. Proto věnujte opravdu zvýšenou pozornost při jeho nákupu, abyste s ním byli poté opravdu spokojení.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku