Jak se zbavit kocoviny

0

Občas se většině lidí už přihodilo, že zkrátka přebrali. Pak už asi víte, jaké to je mít kocovinu na vlastní kůži. Určitě mi dáte za pravdu, že nejde o příjemný stav. Někomu vystačí dvě skleničky vína k pocitu železných nohou, zatímco jiný snese mnohem vyšší dávku alkoholu. Mnohdy tento stav ovlivní i to, co jste jedli, zda máte trénink, a jaká je vaše tělesná hmotnost. Někdy to prostě sedne dobře a jindy zkrátka ne. Co však dělat, když to nesedne a ráno se vzbudíte s bolehlavem?

Kocovina v plné parádě

Žaludek na vodě, slabost, malátnost a celková únava. Dnes si prozradíme, jakými prostředky si pomoci od takového stavu a být, co nejdříve zase v pohodě. Nepočítejte s tím, že se vám hned uleví. Někdy to trápení trvá dlouho, ale uvedené rady vám pomohou přežít toto období, a zmírnit následky pozůstatku alkoholu v těle. Jestliže nemáte doma po ruce tablety, zvané vyprošťovák, zkuste některé z našich rad.

Rady a tipy, jak zmírnit poopiční stav

  • Běžte na čerstvý vzduch, procházka vám velmi prospěje. Jestliže to není možné, alespoň co nejvíc větrejte nebo běžte na balkón.
  • Pokud v sobě udržíte tekutiny tak pijte! Nejlépe čistou vodu, nebo zkuste vodu s medem a citrónem. Ze začátku jen po malých dávkách. Fruktóza nacházející se v medu, pomáhá odbourávat alkohol. Citrón pro změnu vyrovnává v žaludku kyselost. Rovněž šťáva z kyselého zelí či okurek vám pomůže. Doporučuje se také zelený čaj, ovocné čaje, vitamínové šumící tablety. Ty jsou zvlášť vhodné, pro doplnění ztracených vitamínů. Z bylinkových čajů sáhněte po mátě nebo heřmánku. Kávě se vyhýbejte velkým obloukem. Kofein udržuje alkohol v krvi a dráždí žaludek.
  • V případě, že pocítíte hlad, dejte si, co vám žaludek dovolí. Chléb s medem je výborný, jak bylo zmíněno, pomáhá odbourávat alkohol. Také šunka je fajn nebo masový vývar. Pokud vás pálí žáha, zkuste suchý rohlík. Nasaje do sebe přebytečné žaludeční šťávy. Jídlo volte dietní a pokud možno nekořeněné, ať nedráždíte hada bosou nohou. Dodržujte klidový režim, pokud je to trochu možné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku