Jak na domácí vlny jako od profesionála – co všechno k tomu potřebujete

0

Žena, která se pyšní nádherně vlnitými přirozenými vlasy, si většinou přeje je mít dokonale hladké. A žena, která má přirozeně rovné vlasy by je zase měla občas ráda hezky vlnité. Naštěstí vlnité vlasy si můžete během chvilky vykouzlit i v pohodlí domova. Co všechno k tomu budete potřebovat a jak vytoužených vln dosáhnete?

Trik s čelenkou nebo šátkem, který neničí vlasy

Chcete se vyhnout zbytečné zátěži pro vlasy? Pak určitě nenatáčejte vlasy za pomocí kulmy nebo žehličky na vlasy. Zvládnout si udělat krásně vlnité vlasy můžete i bez těchto pomůcek. Nabízí se natáčky, se kterými můžete klidně i spát, ale pokud je doma právě nemáte a chcete si během chvilky vykouzlit svůdné vlny, využijte k tomu látkovou čelenku nebo šátek – tyhle pomůcky doma určitě najdete.

Postup je snadný a na konci se můžete těšit na plážové vlny, které vytvoří úchvatný efekt.

  1. Vlasy si nejprve pořádně rozčešte a pak přes ně přetáhněte látkovou čelenku nebo popřípadě šátek.
  2. Čelenku nestahujte až úplně dolů – udělejte stejný pohyb, jako byste si nasazovala čepici.
  3. Vlasy si od půlky řádně navlhčete vodou, nejlepší je použít vodu v rozprašovači.
  4. Pak je rozdělte na dvě poloviny a každý z těchto pramenů zatočte a obtočte okolo čelenky. Čelenka by měla držet perfektně, šátek naopak uvažte řádně nad čelem.
  5. Vlasy nakonec přestříkejte lakem a nechte je tak minimálně hodinku. Klidně takto ale můžete jít i spát.
  6. Až vlasy z čelenky uvolníte, prameny opatrně rozdělte a případně ještě zafixujte tvarovací vodou a přestříkejte lakem.

Copánky i mačkání

V případě, že chcete dosáhnout drobných kudrlinek, nejlépe uděláte, když vlasy na noc splete do francouzského copu a ráno zase rozpletete. Obyčejné copánky vám naopak vytvoří vlny větší a méně výrazné. Využít ale můžete i kouzlo stylingových přípravků. Vlasy umyjte, vysušte a nastříkejte na ně cukrovou, slanou nebo tvarovací vodu – každý z těchto přípravků vám zaručí nádherné plážové vlny. Dosáhnete jich tím, že budete vlasy v ruce lehce mačkat, chce to trošku více času a trpělivosti ale výsledek stojí za to.

Na závěr účes zafixujte vždy lakem na vlasy, aby vlny vydržely.

Zdroj foto: www.pixabay.com

 

Autor

Komentáře k článku