Jak docílit bílých zubů

0

Mít krásný a zářivě bílý úsměv je snem každého z nás. Mnohdy nám toto snažení ačkoliv používáme bělící zubní pasty, bojkotuje káva, víno, cigarety a jiné prohřešky. Mnoho produktů určených k bělení zubů, ať už z lékárny či drogérie obsahují peroxid vodíku, který se v silnější koncentraci používá také u profesionálního bělení zubů. Častější bělení tímto způsobem se však nedoporučuje, protože to postupně poškozuje zubní sklovinu a pak nejde o levnou záležitost. Zuby se dají naštěstí vybělit i doma, a to mnohem šetrnějším a levnějším způsobem.Jak docílit bílých zubů

Kokosový olej

Pravidelné čištění kokosovým olejem prospívá nejen zubům, ale i dásním, léčí afty a má bělící schopnosti. Obsahuje velké množství antioxidantů. Působí proti bakteriím, virům i kvasinkám, jako přírodní antibiotikum. Pro lepší účinek je možné zubní kartáček, na který si nanesete trochu kokosového oleje poprášit práškem do pečiva.

Jedlá soda

Je známo, že soda pomáhá nejen při praní a úklidu, ale má také příznivé účinky právě na bělení zubů. Neutralizuje baktérie, bělí a zlepšuje dech. Na paměti však mějte, že silou byste si akorát poničili sklovinu. Trochu sody naneste na kartáček a jemně přejíždějte zuby. V případě, že vám tento proces není příjemný, zamíchejte trochu sody do vaší běžné zubní pasty.

Jahodová kaše

To zní spíše, jako recept na chutný dezert, ale věřte, že některé potraviny mají prokazatelný vliv na bělost zubů. Mezi ně patří i jahody, které rozmačkáte a smícháte se sodou. Touto kaší si pak jemně vyčistěte zuby. Chrup umí zesvětlit a vybělit i citrón. Plátek citrónu rozkrojte napůl a posypte práškem do pečiva. Přiložte na horní i spodní zuby a nechte chvíli působit. Nikdy poté zuby nemyjte a nedrhněte kartáčkem – po použití citrusu byste mohli poškodit zubní sklovinu.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku