Dubaj – co byste neměli minout?

0

Nejlidnatější město na světě je již pár let velmi vyhledávanou turistickou destinací. Bohatí, ale i obyčejní lidé se touží alespoň procházet uličkami tohoto velkolepého města. Láká je především vidina luxusu na každém kroku, mnohahvězdičkové hotely a samozřejmě krásné ženy, muži a exkluzivní auta. Všechno v Dubaji je totiž měřeno podle míry luxusu.

Kde se v Dubaji ubytovat?

Jestliže už chcete vyrazit do tohoto města, pak máte 2 možnosti, kde se ubytovat. Můžete zvolit velmi drahý, avšak překrásný hotel nebo se smířit s levnější alternativou. To však musíme říci s nadsázkou, protože levnější hotel v Dubaji je jako velmi prestižní hotel všude jinde na světě. Otázka kvality ubytování tedy určitě není na místě. Ať už zakotvíte v kterémkoliv hotelu, budete příjemně překvapeni dostupnými službami, a hlavně jejich kvalitou. Velkým plusem navíc budou nádherné večerní výhledy na osvětlené město. V noci totiž celá společnost ještě více ožívá.

Jaké atrakce navštívit?

Jestliže už si uděláte výlet do Emirátů, konkrétně do Dubaje, určitě musíte navštívit její chloubu. Jedná se o nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa. S výškou 828 metrů jej určitě nepřehlédnete a ihned vás ohromí svou ohromností. Tu však oceníte nejlépe zblízka, protože teprve u paty věže si uvědomíte, jak je tato stavba obrovská. Samozřejmě se vydejte i nahoru, kde vás bude čekat nejen luxusní restaurace, ale také vyhlídka, ze které budete mít město a jeho okolí jako na dlani. Všechno vám bude najednou připadat tak maličké.

Nákupní centrum, které jste ještě neviděli

Hned vedle světoznámého mrakodrapu se nachází neméně známé nákupní centrum Dubai Mall. Je pravdou, že pro komplex takového rozsahu je označení nákupní centrum poněkud minimalistické. Nestačíte ho totiž projít ani během celého jednoho dne. Nachází se zde totiž přes 1200 obchodů a 150 restauračních zařízení, ale také podmořská zoo nebo velkolepý vnitřní vodopád.

Pokud máte jen trochu rádi cestování, určitě se do Dubaje podívejte. Čeká vás neopakovatelné panorama, které neuvidíte nikde jinde na světě.

Zdroj foto: https://pixabay.com/cs/budovy-dubaj-metropole-město-1839726/

Autor

Komentáře k článku