Dovolená: Základní věci, které by vám neměly chybět v příručním zavazadle

0

Čeká vás konečně vytoužená letní dovolená a vy přemýšlíte, co si s sebou sbalit do příručního zavazadla do letadla? Známe to, balení je vždy tak trochu stresující záležitost, která je ještě umocněna těšením se na nadcházející dovolenkové dny. Nenechte se tímto strhnout a ujistěte se, že máte s sebou opravdu vše, co budete na cestě potřebovat, aniž byste překročily omezení letecké společnosti.

Kromě samozřejmých věcí, jako je cestovní pas, letenky, oblečení, toaletní potřeby, peněženka a mobilní telefon, vám poradíme další tipy na věci, které by ve vašem příručním zavazadle neměly chybět.

Powerbanka

Nikdy nevíte, jak dlouho bude trvat, než se dostanete do letadla – stává se, že je let zpožděný nebo odložený, a vy tak musíte na letišti čekat mnohem déle, než jste očekávala. A pokud máte palubní lístky v telefonu, rozhodně byste nechtěla přijít o možnost se na něj kdykoli znovu podívat a prokázat jej. Telefon sice můžete na chvíli vypnout, pokud máte slabou baterku, ale kdo z nás není offline tak trochu nervózní?

Pokud máte nabíječku telefonu v příručním zavazadle, můžete najít náhradní zásuvku. Pokud je však na letišti rušno, nemusí to být zrovna jednoduché – a navíc jste limitována v pohybu. Proto pro svůj klid mějte vždy s sebou 100% nabitou powerbanku.

Sluchátka s potlačením hluku

Za sluchátka s potlačením hluku budete vděční už při letu po vzletu. Letadlo není pro někoho zrovna nejpohodovějším prostředkem, a pokud jsou na palubě nervózní cestující nebo malé děti, může být v letadle tak trochu hlučno. V případě, že k tomu dojde, nasazení sluchátek s potlačením hluku a zablokování těchto hlasitých a rušivých zvuků vám může pomoci se během letu uvolnit.

Základní sada vybavení

Až si budete balit příruční zavazadlo, zvažte, zda do něj nepřidáte malou sadu vybavení, která obsahuje různé předměty, jež můžete použít pro zajištění pohodlí během letu. Mohou to být drobné toaletní potřeby, které vám pomohou osvěžit se před přistáním, například zubní kartáček a pasta, mycí prostředek na obličej, balzám na rty, krém na ruce a dezinfekční prostředek na ruce. Tyto malé sady jsou ideální pro dlouhé lety, kdy se chcete cítit trochu svěžeji.

Vždy si ale předem u letecké společnosti zjistěte, co všechno si můžete do příručního zavazadla vzít, hlavně jaké množství tekutiny je na palubě povoleno. Raději si předem nakupte malé lahvičky, do kterých požadované tekutiny přelejete, a budete v klidu.

Jaké tekutiny jsou na palubě povoleny?

Většina leteckých společností povoluje na palubě tekutiny v maximálním množství 100ml. Mezi ty patří:

 • nápoje,
 • krém,
 • šampon a kondicionér,
 • řasenka, lak na nehty, lesk na rty,
 • pěna na holení,
 • tužidlo,
 • sprchový gel,
 • parfém,
 • deodorant,
 • pasta na zuby a ústní voda a další.

Výjimku tvoří:

 • léčiva – kapky,
 • speciální výživa pro lidi trpící různým onemocněním,
 • kapaliny zakoupené v duty free zóně,
 • kojenecká výživa.

Vape kit a Vape juice

Pokud používáte vapky, měla byste vědět, že je běžným omezením všech leteckých společností, abyste měla všechno vybavení v příručním zavazadle. Spolu s vapem byste si měla do příručního zavazadla sbalit také vapové džusy, které si berete s sebou. Díky tomu se k nim i snáze dostanete, když se nacházíte v prostoru, který vám umožňuje kouřit. Ano, věřte, že budete chtít kouřit i v případě, že nejste nijak vášnivou kuřačkou. Cestování je prostě stresující záležitost, i když jste třeba zvyklá cestovat letadlem pravidelně.

Pokud máte sbaleno, ujistěte se, že máte opravdu vše z našeho seznamu, abyste byla v naprostém klidu a nic vás při cestování nepřekvapilo. Příjemnou dovolenou přejeme!

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku