Dovolená na Kubě? Na nic nečekejte!

0

Kuba se poslední dobou stává velmi oblíbenou turistickou destinací – a to především díky své neobvyklosti. I díky dlouhotrvajícímu striktnímu politickému režimu se totiž v této zemi uchovala spousta historického dědictví, a pokud ji navštívíte, tak se určitě vrátíte o několik desetiletí zpátky. Dnes se vám pokusíme dát pár tipů, jak pro vás bude dovolená na Kubě nezapomenutelnou.

Samotný vstup do země

Vstup do této země není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Budete proto potřebovat cestovní pojištění na léčebné výlohy, pas s minimálně půlroční platností, elektronické potvrzení eTA a vízum, které musíte mít vyřízeno samozřejmě ještě před odletem.

Výběr nejlepší cesty

Výběr cesty je samozřejmě zcela na vás, avšak my můžeme doporučit klasický let z Prahy – například do Paříže či Frankfurtu a následný přestup na letadlo do Havany.

Otázka mobilního signálu

V okolí velkých měst nebudete mít s mobilním signálem problém, avšak ve vnitrozemí se můžete setkat s výpadky. Internetové připojení je dostupno pouze v drahých hotelech.

Nepodceňujte spropitné

Pro někoho je spropitné samozřejmostí, avšak na Kubě je to povinnost. Mnohdy jsou na jeho výši závislé příjmy celých rodin. Takže čím vyšší spropitné, tím budou místní lidé spokojenější a tím lépe se o vás budou starat.

Kde se ubytovat

Jestliže toužíte po odpočinku, zvolte hotely v okolí Varadero. Pokud si však potrpíte na pohodlí a luxus, ubytujte se v Iberostaru. Klasickým místem k přenocování je samozřejmě Havana, kde jsou však hotely velmi drahé.

Možnost pronájmu aut

V případě, že chce Kubu procestovat celou, je vhodné si pronajmout auto. Nutno je však počítat jak s vyšší cenou za samotný pronájem, tak s vyššími cenami za pohonné hmoty.

Hlavní město Havana

Okamžitě po příjezdu na vás dýchne neopakovatelná atmosféra, která vás doslova pohltí. Pravá kubánská salsa a tradice zde jsou k vidění na každém kroku. Skvělé místo pro poznání životního stylu Kubánců.

Holguín – nejromantičtější místo na Kubě

O tomto místě se říká, že je tím dokonalým místem pro zamilované. Krásná panoramata vám zajistí velmi příjemný zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

Pokud toužíte po neobvyklé turistické destinaci na dovolenou, pak je dovolená na Kubě pro vás naprosto ideální.

Zdroj foto: https://pixabay.com/cs/havana-kuba-město-městské-budovy-1995035/

 

 

Autor

Komentáře k článku