Dokonalé líčení krok za krokem

0

Dnes se už líčí většina z nás, ovšem většina z nás také tápe, jak, kdy a co aplikovat jako první. Proto jsme pro vás připravili základní informace, díky nimž získáte základní znalosti z oblasti make-upu a líčení.

Příprava

Krokem číslo jedna je příprava pleti na make-up.

  1. Nejprve si obličej důkladně očistěte (čisticí pěna nebo mýdlo určené pro pleť) a obličej osušte zlehka ručníkem.
  2. Následuje tonikum – a v konečné fázi správně zvolený hydratační krém.
  3. Nezapomínejte také na rty, na ně naneste balzám nebo obyčejnou vazelínu, která je leckdy mnohem lepší než různé přípravky.

Make-up a korektor

Jestliže chcete, aby vaše pleť vypadala naprosto bezchybně, aplikujte na ni primer dle vašeho typu pleti. Primer vyhladí texturu pleti, čímž pleť působí dokonale.

  1. Nechte ho chvilku působit, a posléze začněte s nanášením make-upu.
  2. Dejte si pozor, aby odstín make-upu byl totožný s odstínem vaší pokožky.
  3. Make-up nanášejte v ideálním případě houbičkou nebo štětcem. Jakmile máte hotovo, na řadu přichází korektor.
  4. Ten aplikujte hlavně pod oči a na T-zónu. Samozřejmostí jsou také nechtěné pupínky a jiné nedokonalosti, které potřebujete zakrýt.
  5. V konečné fázi vše zafixujte pudrem.

Oči

Dalším krokem jsou oční stíny. Pro denní líčení volte spíše jemnější tóny, naopak večer si můžete dovolit přidat na barevnosti a se stínováním si pohrát. Tvar oka vám vyzdvihne také oční linka, s níž je potřeba mít trochu více trpělivosti. Nakonec naneste řasenku a oči jsou hotové.

Tváře

Aby váš obličej nevypadal mdle, přidejte mu trochu zdravé barvy pomocí tvářenky, s níž jej hezky vykonturujte. Pomoci si můžete také se bronzrem, který dodá pleti opálený vzhled. I v tomto případě by měla barva tvářenky ladit s vaší barvou pleti.

Rty

Posledním a nepostradatelným krokem líčení je rtěnka. Aplikace rtěnky okamžitě vylepší váš celkový vzhled. Výběr odstínu rtěnky by měl záviset na události, pro kterou se líčíte. Nejdříve rty obtáhněte konturovací tužkou, a poté je rtěnkou vybarvěte.

Líčíte se rády nebo je to pro vás ranní rutina, která vás obtěžuje?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku