Dokonalá káva: Jaké je tajemství její přípravy?

0

Pokud jste milovnicí dobré kávy, víte, že žádné ráno se bez jednoho šálku prostě neobejde. A proto má většina z nás doma kávovar, který slibuje připravit tu nejlepší kávu. Ano, je to zčásti pravda, nicméně i vy se můžete zasloužit o to, že váš ranní šálek bude prostě neodolatelný.

Kvalitní kávová zrna

Pokud milujete kávu, je to rozhodně položka, na které byste neměla šetřit. Rozhodně se zaměřte na celá kávová zrna, protože ta vydrží déle čerstvá, samozřejmě pokud si je můžete doma umlít. Na výběr je více druhů zrnkové kávy. Nejznámější je jemnější Arabica či naopak hořčejší Robusta.

Skladování

Pokud kupujete zrnkovou kávu ve větším množství, musíte dbát na její správné skladování, aby zůstala co nejdéle čerstvá. Proto uložte kávu do vzduchotěsné nádoby. Můžete použít buď skleněnou, nebo keramickou. Vše káva nesmí být příliš vystavena slunečnímu záření, protože to ovlivní její aroma.

Mletí

Pokud chcete, aby vaše káva zůstala déle čerstvá, můžete toho dosáhnout tak, že budete mlít jen malé množství najednou. Nejlepší je umlít pouze takové množství, které během dne spotřebujete.

Použití vody

Vzhledem k tomu, že voda je hlavní složkou kávy, nechcete si drahou směs zničit chemikáliemi ve vodovodní vodě, které by ovlivnily její chuť. Nejlepší je používat filtrovanou vodu.

Čištění kávovaru

Drobnou věcí na tomto seznamu, ale přesto důležitou, je udržovat kávovar v čistotě. Jeho každodenní používání může způsobit usazování oleje a nepříjemnou chuť kávy.

Používejte koření

Existuje široká škála možností, jak do kávy přidat látky zvýrazňující její chuť. Pokud patříte k těm, kteří oceňují sladké chutě, ideální věcí, kterou můžete vyzkoušet, je přidání skořice místo běžného bílého cukru. Je to zdravější a stejně chutné. Můžete přidat mnoho nových zajímavých věcí, například muškátový oříšek, kardamom, zázvor nebo badyán.

Také začínáte den šálkem lahodné kávy?

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku