Jak docílit bezchybně hladkého oholení

0

Zbavování se chloupků za pomocí žiletky patří v současnosti k běžným hygienickým úkonům téměř každé ženy. Především v letním období věnujeme hladké a oholené pokožce zvýšenou péči. Proto je vhodné zvolit i správnou metodu, jak se nechtěných chloupků zbavit.

Holení žiletkou

Nejdříve je dobré vykoupat se nebo osprchovat v teplé vodě. Díky tomu se chloupky uvolní a půjdou snáze oholit. K holení je vhodné používat pěnu na holení, která obsahuje ještě změkčující přísady. Žiletka by měla být vždy čistá a ostrá. Po tupé žiletce zůstávají pupínky, podrážděná pokožka a řezné ranky. Tahy neprovádějte proti směru, protože to může způsobit zarůstání chloupků.

Elektrická epilace

Epilační strojek pracuje na principu pinzet a vytrhává chloupky i s kořínky. Takové odstranění chloupků je sice nepříjemné, ale vydrží až 3 týdny. Počáteční bolest se časem zmírňuje, protože cibulky slábnou a jejich odstraňování je s postupem času méně a méně bolestivější.

Elektrická depilace

Elektrická depilace je velmi podobná holení žiletkou. Efekt je krátký, vydrží maximálně tři dny. Nicméně elektrickým strojkem lze bezbolestně oholit všechny místa na těle: třísla, podpaží. Ovšem u toho způsobu je zapotřebí opatrnosti, aby se strojek bolestivě nezakousl do kožního záhybku. Opět by žiletka měla být čistá, ostrá, chloupky zjemněny teplou vodou.

Depilační krémy

Na trhu dnes existuje nepřeberné množství depilačních krémů. Ty vás zbaví ochlupení během 15 minut. Krém se nanese na pokožku a nechá působit, poté se chloupky seškrábnou stěrkou i s cibulkou. Je nutné však vyzkoušet, který krém bude fungovat právě u vás a kvalita se řídí cenou. Oholení je hladké, vydrží několik týdnů. Na další chemické odstranění musíte nechat chloupky vyrůst na 3 až 4 milimetry.

Závěrečná péče

Po jakémkoliv zbavení se chloupků by měla následovat i vhodná péče v závislosti na typu odstranění. Vhodné je pokožku desinfikovat, zasypat pudrem nebo dodat výživu v podobě krému.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku