Děti: Jak vyzrát nad rozčíleným dítětem?

0

Děti jsou křehká stvoření, která své emoce dávají různě najevo. Svět kolem vnímají rozdílněji než my dospělí, proto bychom měli mít na paměti, že i když jsou někdy zlobivá a naštvaná, měli bychom s nimi jednat v klidu a rozvážně. Poradíme vám rady, které vám usnadní komunikaci s nimi.

Vezměte své dítě na procházku

Jistě znáte situaci, kdy své dítě napomenete, ať odloží telefon nebo vypne televizi a ono se začne zlobit. V takové situaci je třeba dítěti klidně a láskyplně vysvětlit, že je na čase dělat něco jiného, třeba taková procházka do přírody prospěje jemu i vám.  Místo mobilu a televize ho vezmete s sebou do parku a povíte mu něco o přírodě. Také své dítě vezměte občas do zábavních parků nebo do kina. 

Buďte dobrým posluchačem

Místo toho, abyste své dítě neustále kárali za jeho chyby, zkuste občas naslouchat a pochopit jeho problém. Vaše dítě se tak bude cítit mnohem lépe, což mu usnadní komunikaci s rodiči, nemluvě o tom, že se důvěra mezi vámi utuží.

Dítě také potřebuje trochu soukromí

Někteří rodiče na soukromí svého dítěte vůbec neslyší, ale vězte, že pro děti je soukromí zásadní. Rodičům může být nepříjemné slyšet o soukromí dítěte. Ale vězte jistě, že dělat to někdy je velmi důležité. Pokud naštvaně vstane, zabouchne za sebou dveře od pokoje, nechte mu nějaký čas. Až posléze za ním přijďte a v klidu si s ním promluvte.

Projevte sympatie

Mnoho rodičů se svému dítěti neustále posmívá, upozorňuje na jeho nedostatky, čímž v něm vyvolává jakousi agresi. A právě ta vede k tvrdohlavosti dítěte. Snažte se své dítě nejdříve vyslechnout a hned neodsoudit.

Uvařte jejich oblíbené jídlo

Jednou z taktik, jak na rozzlobené dítě, je i uvaření jeho oblíbeného jídla. Tím ho přivedete na jiné myšlenky, dítě se zklidní a můžete si s ním u jídla v klidu popovídat.

A jaké jsou vaše tajné triky, kterými své dítě uklidníte?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku