Cviky, které zvládnete i doma s miminkem aneb na co fitko?

0

Každá žena by se měla po porodu zaměřit nejenom na zdraví svého dítěte, ale také na to svoje, aby se mohla o své dítě dostatečně starat a dát mu to nejlepší. Mnoho žen po porodu nemá čas se na sebe moc zaměřit, a to může dítěti uškodit. Ať už jde o stravu, spánek či cvičení – měla byste být prostě fit. Jaké cviky jsou pro vás po porodu nejvhodnější?

Chůze

Chůze je jedním z nejjednodušších cvičení, které můžete po porodu provádět, jelikož je možné do ní zařadit i své dítě. Procházky s kočárkem nemusí být nudné a zdlouhavé. Zkuste příště trochu přidat do kroku – rychlá chůze rozproudí váš krevní oběh, a navíc budete spalovat tuky a kalorie. Získáte také více energie. Nevrhejte se do toho ale po hlavě. Začněte s malými vzdálenostmi a tempem, a postupně zvyšujte nároky.

Náklon pánve

Tento druh cvičení vám pomůže zpevnit a posílit břišní svaly, zároveň vás zbaví bolesti zad.

  • Lehněte si na záda s pokrčenými koleny.
  • Zatněte břišní a kyčelní svaly, abyste naklonila pánev, opřete se zády o podlahu a vydržte v této pozici dvě až tři sekundy. Při tomto pohybu neprohýbejte záda, nevystrkujte břicho ani netlačte nohama.

Kroužení kotníků

Výhodou je, že toto cvičení můžete provádět prakticky kdekoli a kdykoli. Stačí, když 10× zakroužíte kotníkem na jednu stranu, a následně na druhou. Denně opakujte 5×.

Protahování nohou

I tohle cvičení zvládnete jednoduše doma, třeba když miminko spí. Lehněte si na záda s jedním kolenem pokrčeným. Držte záda rovně a zároveň posouvejte patou rovné nohy nahoru a dolů po povrchu, na kterém ležíte. Je ale opravdu nutné držet záda stále rovná, aby došlo k nejlepšímu protažení.

Jak vidíte, i s malým dítětem můžete myslet na své zdraví a na své tělo. Nemusíte ani chodit do posilovny, abyste se stále udržela alespoň v základní kondici a byla pro své dítko fit.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku