Co na mužích milujeme a co nenávidíme?

0

Pojďme se podívat na to, jaké zvyky na mužích nesnášíme a změnit je na zvyky, které budeme milovat?

Neustále něco jedí, i když nemají hlad

Tento zvyk je nebezpečný, protože člověk tak ztrácí kontakt se signály přirozeného hladu a vede k přejídání, což může dále vést k cukrovce, onemocnění srdce a dalším vážným onemocněním. Jak s tímto zvykem přestat? Donuťte svého muže jíst jen tehdy, když bude tělo jídlo potřebovat (mělo by to být ještě před tím, než dostane hlad) a na druhou stranu přestat jíst, než se přecpe. Nejezte jídlo z důvodu smutku, že se nudíte nebo jste smutní. Zastavte bezduché jídlo – žádné misky s chipsy či jinými pochutinami na televizním stolku ani jejich zásoba ve spižírně. Vyměňte nezdravé jídlo opravdovým jídlem. Pro začátek můžete začít s počítáním kalorií na porci.

Tráví příliš mnoho času u televize

Strávený čas u televize s sebou přináší méně fyzické aktivity a zvýšení šance na obezitu a rozvoj diabetu 2.typu. Vhodné je nahradit televizi za nějaké jiné hobby, návštěvu přátel, cvičení, pobyt na zahradě apod. Zkuste se s partnerem domluvit na maximální době 2 hodiny u televize denně – vyšší dobu strávenou u televize bude muset „zaplatit“ nějakou fyzickou aktivitou – ať už je to návštěva posilovny či vaší matky :). A když už se na něco díváte, ať je to něco, co vás zajímá a ne jen něco, co vyplní váš volný čas. Taktéž si k televizi nedávejte žádné občerstvení – brambůrky, cukrovinky či slazené limonády. Vhodným způsobem je také uklízení během reklam – vynést koš, utřít prach, žehlení u televize apod.

Utrácení za nesmysly

Tak v tomto ohledu se dobře ukazujeme i my ženy. Zatímco my si kupujeme pěknou kabelku nebo boty, muži si koupí nějakou „hračku“ či jinou věc, kterou my ženy nechápeme. Pokud tento jeho koníček výrazně neovlivňuje rodinný rozpočet, je vše v pořádku. Pokud ale váš muž například rád sází a vymyká se to kontrole, je zle. Začít můžete tak, že místo platby kartou budete nosit hotovost. Mnohé studie prokázaly, že pokud platíme kartou, jsme schopni utratit více peněz. Dále pak můžete navštívit finančního poradce, které rozšíří vaše povědomí v oblasti spoření, úvěrů apod. Vytvořte si maximální limit, který můžete za týden utratit – vy i váš partner.

Autor

Komentáře k článku