Císařský řez aneb jak se rychle dostat do formy?

0

Čeká vás císařský řez? Zotavování z porodu může být dlouhé a nepříjemné. Chce to čas, trpělivost a dobrou péči o sebe sama. Dobrou zprávou je, že existuje několik vynikajících domácích prostředků, které vám pomohou k rychlejšímu zotavení.


Poctivý vývar

Neexistuje nic, co by vám neudělalo tak dobře, jako teplý a poctivý vývar. Proč je vývar tak všemocný lék při jakékoliv nemoci?  Vývar z kostí je bohatý na prolin, glycin a další aminokyseliny, které jsou potřebné pro tvorbu kolagenu a hojení kůže. Vývar také obsahuje želatinu, která umí zázračně hojit ránu.

Pohyb

I když byste se měla vyhnout cvičení, je důležité začít se pohybovat co nejdříve. Nebudeme vám lhát, první dny jsou velmi bolestivé, ale věřte, že vám to nesmírně urychlí proces hojení. Krátké procházky v prvních týdnech vám vůbec neuškodí.


Med

Pokud se obáváte velké a nevzhledné jizvy z řezu císařským řezem, nemějte obavy. Hojení jizev můžete urychlit pomocí přírodních ingrediencí, jako je med. Je známo, že med má pro pokožku blahodárné účinky, zejména ty hydratační. Stačí si pouze na jizvu několikrát denně namazat čistý pravý med.


Vláknina a pitný režim

Jedním z nejčastějších problémů, na který si ženy po císařském řezu stěžují, je zácpa. Příčinou tohoto nepříjemného problému je kombinace břišních operací, antibiotik, léků proti bolesti a nedostatku pohybu. Tím, že svému tělu dopřejete dostatek vlákniny a tekutin, zajistíte lepší funkci vašich střev.

Masáž jizvy

Porodní asistentky po staletí využívaly masáže k léčbě žen po porodu. Pomáhají nejen při prevenci a snižování výskytu jizev po císařském řezu, ale také zvyšují krevní oběh, který je důležitý pro přínos krve a živin k jizvě. Masáže také podporují regeneraci pokožky.

Císařský řez není radno podceňovat, je to velký zásah do ženského těla. Nejlepším lékem je odpočinek a teplo, které si tělo po takovém zákroku zaslouží. Proto nic nepřehánějte, všechno má svůj čas.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku