Chybí vám energie během celého dne? Tyto tipy vám mohou pomoci

0

Mnoho z nás stráví v práci až příliš mnoho času a pak už nezbývá energie i na běžné činnosti. Samozřejmostí by měl být dostatek spánku, při kterém si tělo odpočine a nabere síly do dalšího dne. Jenže někdy ani to nestačí k nabrání energie.

Správná strava doplní energii

Jídelníček dokáže výrazně ovlivnit to, jak se cítíme. To, co během dne sníme, může podpořit organismus a dodat mu energii. Jestliže se cítíte unavení, je dobré vynechat tučná a mastná jídla a raději si vícekrát za den dopřát malé porce lehkého jídla.

Chybět by neměla zelenina a ovoce, ořechy a také mléčné výrobky a bílé maso. Pro boj s únavou jsou nezbytné vitamíny, tím nejdůležitějším je vitamin C, který se vyskytuje hlavně v ovoci a zelenině. Pomoci však může také vitamin B6. Ten najdeme v mase, zelenině i pečivu.

Pohyb je důležitý

Představa, že bychom po náročném dni měli jít ještě sportovat, se zdá až nereálná. Jenže ve skutečnosti právě pohyb může pomoci najít energii navíc. Fyzická aktivita totiž lidskému metabolismu výrazně prospívá. Není třeba uběhnout desítky kilometrů, ale je dobré pro své tělo něco udělat. Zkuste se proto alespoň protáhnout. Budete se tak cítit lépe díky endorfinům a také podpoříte zdraví svalů a svou kondici.

Povzbuzení organismu

Únavu můžete potlačit také za pomoci bylinek, které jsou skvělou přírodní cestou, jak získat energii. Podpoříte tak zdraví organismu a také funkci mozku, především soustředění. Oblíbená je guarana, její účinky jsou podobné kofeinu.

Ovšem uvolňuje se pozvolně, takže povzbudí na delší dobu. Při pravidelné konzumaci zlepšíte svou psychickou odolnost i zdraví. Pro zlepšení fyzické kondice se pak hodí také rozchodnice růžová. Ta navíc uleví od stresu a napětí.

Nedostatek energie je častým problémem, jelikož jsme mnohdy ve spěchu kvůli velkému množství povinností. Měli byste proto na sebe myslet a podporovat fyzické i psychické zdraví. Mnohdy se obejdete bez doplňků stravy, přírodních způsobů je totiž celá řada.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku