Chcete si vyrýsovat břicho? Vyzkoušejte tyto cviky

0

Břicho je známé jako jedna z těch nejproblematičtějších partií, pokud se snažíte zhubnout. Mnohdy to z této oblasti prostě nejde shodit, i když se snažíte ze všech sil. Součástí rýsování břicha by mělo být i posilování svalů zad a středu těla. Pojďme se však nejdříve podívat na cviky, které vám pomohou s tvarováním břicha.

Prkno

Prkno je poměrně známý cvik a není divu. Využít ho totiž můžete pro posílení a tvarování velkého množství svalových skupin na těle, nejen bříška. Správně provedené prkno by mělo vypadat tak, že se opřete o lokty, tělo od krku až po nohy by pak mělo být v jedné přímce. Lokty nechte pod úrovní ramen.

Pro účinnost tohoto cviku byste v pozici měli vydržet alespoň třicet sekund. Pro začátek je to však poměrně náročné, nebojte se proto začít na kratším čase a postupně prodlužovat. Záleží na vás, zda postupem času budete prodlužovat držení prkna klidně až na minutu, nebo raději zvolíte více kratších sérií.

Criss-cross

Pod tímto názvem se skrývá cvik, jehož provedení je poměrně jednoduché, zároveň je však opravdu účinný. Začíná se v lehu na zemi, kdy si ruce dáte za hlavu a současně s mírnou rotací hrudníku přitahujete s výdechem nejprve levý loket k pravému pokrčenému koleni a pak zase naopak, pravý loket k levému pokrčenému koleni. Nohy střídavě pokrčujte a narovnávejte. Klíčem tohoto cviku není jeho rychlé opakování, naopak byste ho měli cvičit opravdu pomalu, díky tomu pak svaly více ucítíte a procvičíte.

Superman

Jak již z názvu tohoto cviku vyplývá, díky němu si tak trochu zahrajete na Supermana. Odměnou vám bude pevné břicho i další části těla. Cvik spočívá v tom, že si lehnete na břicho s nataženýma rukama a dlaněmi směřujícími k zemi. Následně stáhnete břicho, hýždě a lopatky k sobě. Z podlahy zvedněte paže, hrudník a nohy. Tuto polohu držte alespoň několik desítek vteřin, poté se můžete vrátit do výchozí polohy.

Tyto zmíněné cviky vám mohou výrazně usnadnit tvarování břicha, pokud je zařadíte do svého denního cvičení. Na závěr je však důležité říct, že u rýsování této části těla není nejdůležitější cvičení, myslet musíte především na stravu.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku