Bolest prsou aneb jaké jsou její nejčastější příčiny?

0

Bolest prsou není rozhodně nic příjemného, což potvrdí každá žena. Pokud se vám zdá, že je tato bolest častá, rozhodně byste to měla začít řešit. My vám přinášíme několik možností, které mohou tuto bolest způsobovat.

Premenstruační syndrom

Premenstruační syndrom (PMS) je jednou z nejčastějších příčin bolestivých prsou – a to kvůli kolísající hladině hormonů v ženském těle, změní se totiž hladina estrogenu a progesteronu. V období před menstruací se na tyto bolesti dá zvyknout, nicméně v menopauze může být bolest prsou intenzivnější. Měla byste se v tomto případě poradit se svým lékařem, většinou vám předepíše vhodná léčiva.

Špatná podprsenka

Další častou příčinou bolesti prsou je špatný výběr spodního prádla. Na prsa tak může tlačit nejenom kostice, ale také třeba malé košíčky. Je třeba svou podprsenku tedy vyměnit za takovou, která nikde netáhne ani neškrtí a poskytuje dostatečnou oporu. Vydejte se do obchodu se spodním prádlem, kde vám vyškolená prodavačka jistě pomůže s výběrem té správné velikosti.

Prsní cysty

Tento problém je třeba řešit se svým gynekologem. Ten vás totiž může upozornit, že máte fibrocystická prsa. Hrbolatá tkáň prsou je totiž náchylná na tvorbu cyst, což jsou dutinky naplněné vodou, které na naše prsa tlačí – a způsobují tak nepříjemnou bolest.

Nadměrná konzumace kávy

Občas se také stává, že je vaše tělo citlivé na kofein, a jeho nadměrná konzumace se projevuje právě nepříjemnou bolestí nejenom hlavy, ale také prsou. Proto byste měla spíše dodržovat zdravou stravu, mít dostatek pohybu a zkusit vyměnit kávu za bezkofeinovou variantu.

Bolest prsou není nikdy příjemná. Pokud se vám cokoliv nezdá, nebojte se a svěřte se svému gynekologovi. Jistě bude vědět, jak vám poradit.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku