Boj s pigmentovými skvrnami , část 2

0

Už znáte co jsou a proč vznikají . Tato neestetická záležitost nám způsobuje mnoho problémů , nejen kvůli kráse , ale hlavně našemu zdraví , které začínají ohrožovat pokud se rapidně zvětšují, mění tvar na nesymetrický , nezachovávají stejný odstín nebo se na nich objeví uzlíky , oděrky či v nejhorším případě krvácení .

pigmentové skvrny

No nemusíte se bát , protože bojovat s nimi se dá. Pokud se pigment uložen v povrchových vrstvách kůže , mohou pomoci krémy na bělení pokožky . Krém se může aplikovat po dobu 3 – 6 měsíců , dokud skvrny nezbledne . Ideální je začít s léčbou právě v těchto podzimních a zimních období. Pokud nemáte čas a prostředky na pravidelné navštěvování kosmetických salonů , vyzkoušejte galvanickou terapii , která je bezbolestná a nevyžaduje rekonvalescenci . Pomocí záporných iontů může redukovat a odstranit pigmentové skvrny uložené hlouběji pod povrchem . Laserové ošetření se provádějí ve specializovaných pracovištích , kde paprsek obrovskou energií zasáhne pigment , který se následně roztříští na mikroskopické částečky , které jsou postupně z tebe odplavovány . Je však nutné počítat s několika sezeními . Mezi moderní metody patří pulzní světlo , kde intenzivní světelný impuls v kůži obsahující pigment díky tepelné energii zničí pigmentové skvrny . Nejlépe působí v horních vrstvách . Po proceduře nejdříve ztmavnou , může se objevit mírné zarudnutí nebo hnědý povlak. Po 8 až 14 dnech skvrny začínají blednout . Chemický peeling je vhodný zejména v případě hyperpigmentace způsobené hormonálními změnami . Princip je v zlúpaní staré vrstvy pokožky pomocí regeneračních roztoků. Po ošetření jemným povrchovým peelingem je pleť přibližně hodinu zarudlá . Při hloubkovém peelingu plochy nejprve zhnědnou , později se začnou olupovat .

Bohužel , jak samy vidíme , i přes pokrokům moderní dermatologické medicíny je stále odstranění pigmentových skvrn velmi náročný a zdlouhavý proces .

Autor

Komentáře k článku