Automatická pračka versus Lavor a mýdlo

1

Už dávno minuly doby, kdy se pralo ve vířivé pračce nebo dokonce na valše. Dnešní automatické pračky nabízí speciální programy. Jak pro úsporné praní, bez ždímání, možnost nastavit otáčky, krátké praní, velmi znečištěné prádlo a další. Ještě stále však existují věci, kde přemýšlíme, zda by nebylo lepší je vyprat ručně.

Praní v automatické pračce

Běžné prádlo, jako jsou lůžkoviny, utěrky, ručníky, ponožky, rifle, mikiny a mnoho dalších, je lépe prát v pračce. Ušetříme nejen fyzickou námahu, ale také čas. Pračka si jede podle nastaveného programu a my můžeme zatím uvařit třeba oběd. Samozřejmě, že musíme dodržet základní principy. Barevné či bílé prádlo, vhodný prášek na praní, určitý program, aviváž, stupeň teploty a další. Spodní a jiné drobné prádlo je vhodné vložit do pytlíků určeným k tomuto účelu. Avšak občas narazíme i na smíšené materiály nebo takové, které se do pračky dát nemohou. V takovém případě přichází na řadu „ruční praní“.

Ruční praní

Možná to zní staromódně, ale občas je to nevyhnutelné. Nejedná se však o nic složitého. Do lavoru či umývadla napustíme vodu vhodné teploty a použijeme prací prostředky, určené k praní v rukou. Prádlo se nechá nějakou dobu namočené a poté jemně vypereme. Praní v rukou, už dávno není taková dřina, jak to bývalo v dobách našich babiček. Jestliže nalezneme na oděvu skvrnu, nemusíme dřít místo násilím. K tomuto účelu je vhodné použít odstraňovač skvrn. Takto ručně vypranou věc stačí vymáchat v čisté vodě a nechat okapat.

Oděvy pro ruční praní

Pro praní v ruce jsou vhodné oděvy, které mají kombinované materiály. Může to být kožená bunda, která má spodní úplety či dokonce celé rukávy z jiné látky. Některé části oděvu necháme nad hladinou. Pouze ty, které se mohou namáčet, ponoříme do vody s přípravkem. Také to mohou být věci s flitry, kamínky či oblečení se sklonem ke krčení. I přesto, že má spousta automatických praček program na ruční praní, jsou oděvy, které nakonec budeme muset vyprat vlastnoručně. Tento proces usnadní speciální prostředky pro ruční praní.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

1 komentář

  1. Já bych si neuměla představit, že bych měla prát jenom v rukách. Jak píšete, jenom si nastavíte režim praní a pračka vše udělá za vás 🙂

Komentáře k článku