Aromaterapie a její blahodárné účinky

0

Aromaterapie patří k druhům alternativní medicíny, jež využívá rostlinné těkavé látky a další vonné složky za účelem změny nálady, povzbuzení mysli a podpoře psychického i fyzického zdraví. Vůně jsou lidským mozkem přijímány a vyhodnocovány ze všech našich vjemů nejrychleji.

shutterstock_130142126

Čichové nervy jsou propojeny s tou částí mozku, která je klíčová pro spouštění emocionálních reakcí, jako je radost, zlost, žal, pocit štěstí, náklonnost, ale i sexuální a erotické naladění. Mozek na vůně reaguje a vyvolává příjemné impulsy i dlouhodobě. S čichovými nervy je dokonce úzce spojená také intelektuální a analytická část mozku.

Při výběru správné vůně dejte na svůj nos

Čich představuje zároveň i varovnou funkci. V říši rostlinných vůní nalezneme vůně líbivé a příjemné i krajně nepříjemné. Při výběrů olejů pro aromaterapii si vždy vybírejte podle svého rádce – čichu. Mimo to molekuly silic vstupují vdechnutím do plic, a odtud následně do celého těla. Aromaterapie znamená doslovně léčbu pomocí vůně. Slovo aroma značí vůně a terapie léčbu. Aromaterapie si vzala za své navozovat příjemné pocity a zlepšovat fyzický i psychický stav člověka díky koncentrovaným rostlinným výtažkům – éterickým olejům, působícím na nervový systém.

Aromaterapie není žádnou novinkou

Určitý druh aromaterapie využíval již před 5 tisíci lety Imhotep v Egyptě. Ve starověku patřila k vyhledávaným kombinace masáže a aromatických olejů. Vonné složky bylin byly využívány už i keltskými druidy, kteří jimi vykuřovali obydlí jako zdravotní prevenci a léčbu. Moderní aromaterapie, při níž se využívá esenciálních olejů, vznikla přibližně v 16. století. S čím vším aromaterapie pomáhá? Zlepšuje náladu, bojuje s nespavostí, stresem, proti úzkosti, podporuje vitalitu a energii, zlepšuje erotický život, navozuje hlubokou relaxaci. Tu a tam by si aromaterapii měl dopřát úplně každý. Neskutečně si při ní nabijete své baterie.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku