Alternativní menstruační pomůcky ulehčují ženám běžný život

0

Každá žena se jednou za měsíc potýká se svými dny, při kterých se necítí tolik komfortně, jako ve dnech ostatních. Menstruace ale nemusí být na obtíž, dokonce vás nemusí ani v ničem limitovat. Podívejte se na ty nejlepší možnosti menstruačních pomůcek, se kterými proběhne vaše období v klidu a bez stresu.

Už dávno odzvonilo času, kdy ženy s menstruací téměř nemohly provozovat žádné aktivity a už vůbec ne sportovat. Od doby hadrů složených v kalhotkách jsme se dostaly přes jednorázové vložky a tampony až k pomůckám, se kterými je menstruace mnohem přívětivější období. Podívejte se na pomůcky, které ženy používají nejčastěji.

Vložky a tampony jsou stále v kurzu

I přesto, že se na trhu objevuje mnoho alternativ, stále se ženy často přiklání k tradičním množnostem, jak menstruační krev zachytit. Mezi ty tradiční pomůcky patří jednorázové vložky, které se pomocí lepící části a křidélky zafixují spodní kalhotky a zachytí tak veškerou krev, aby neprosákla oblečením. Mnohem jistější je pak kombinace tenké vložky s tamponem. Tampon, který se zavádí do pochvy a je z vatového materiálu, dokáže zachytit poměrně dost krve, a navíc ženu nijak neomezuje při běžných denních aktivitách nebo sportu.

Ekologická varianta vložek a tamponů

S ohledem na ekologii, která je v dnešní době poměrně dost v kurzu, se i na trhu s menstruačními pomůckami objevují různé alternativy tradičních pomůcek. Bio tampony se vyrábí z přírodních materiálů, díky nimž odbouráte ekologickou problematiku, přitom se nemusíte tamponů vzdát. Mezi ekologické vložky patří také jednorázové bio vložky z lehce rozložitelného materiálu. V obchodech a na internetu ale najdete také bavlněné vložky, které můžete po vyprání používat zas a znovu.

Menstruační kalhotky

Právě kvůli ekologii a udržitelnosti, ale také pro maximální pohodlí a zdraví ženy vznikají i nejrůznější menstruační kalhotky. Ty jsou založené na opravdu bezpečném materiálu, který nepropustí ani sebevětší objem tekutiny. Navíc se tento materiál vyrábí z antibakteriálních složek, které zabraňují tvorbě zápachu nebo bakterií. Proto je tato varianta nejen ekologičtější, ale také bezpečná a komfortní. Kalhotky snadno vyperete, usušíte (většina z nich nesmí do sušičky) a znovu použijete.

Menstruační kalíšek

Poměrně velké oblíbenosti se těší i menstruační kalíšek, který ženy na trhu najdou již řadu let. V poslední době se ale jeho používání dost rozšířilo. A není divu, použití je totiž velmi praktické a pohodlné. Kalíšek je vyrobený z lékařského silikonu, který se přizpůsobí pochvě, a tak jej vůbec uvnitř neucítíte. Zavádí se podobně jako tampon, jen je třeba se naučit techniku skladu a vytahování. Funguje na bázi podtlaku, díky kterému přilne ke stěně pochvy a nenechá tekutinu proniknout jinam než do kalíšku. Po vyjmutí stačí kalíšek umýt a vložit zpátky. Po menstruaci kalíšek vyvaříte v horké vodě a schováte do pouzdra, kde počká do další menstruace.

Díky alternativním menstruačním pomůckám často ušetříte mnoho peněz za jednorázové vložky a tampony, investice se vám tedy poměrně rychle vrátí.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku