Aloe Vera: Uleví od svědivého štípance či akné

1

Aloe vera je skvělá pokojová rostlina, která se hodí do každého interiéru. Rozhodně se vyplatí mít ji doma, jelikož má blahodárné účinky na pleť. Není však doporučováno používat mladé rostliny a listy, které jsou kratší než 30 cm. Listy starších rostlin jsou totiž účinnější.

Zklidnění pokožky

Vzhledem k teplému počasí je hmyz hojně rozšířený. Někdy se bohužel nevyhneme štípancům, které dokáží být pořádně nepříjemné. První pomocí může být právě aloe vera. Stačí použít kousek listu. Ten můžete rozříznout napůl a část listu přiložit na postižené místo. Jakmile oschne, stačí ho znovu okrojit a použít. Pokud navíc list vložíte do lednice, chladivý efekt perfektně zklidní dané místo a zbaví vás tak svědění.

Pro citlivou pleť

Aloe vera je známá hlavně pro své hydratační účinky, obsahuje však řadu dalších látek, které jsou prospěšné zejména pro pleť s akné. Připravit si můžete jednoduchou domácí masku. Stačit vám budou dvě lžíce dužiny z aloe vera, šťáva z půlky citronu či lžíce medu. Nekombinujte však med s citronem. Suroviny stačí důkladně rozmixovat a nanést na pleť. Nechte působit zhruba 10 minut a poté smyjte.

Nápoj z aloe vera

Z aloe vera jsou vyráběny různé nápoje, vyrobit si ho však zvládnete i doma. Čerstvý drink z této rostliny je osvěžující a skvěle působí na náš organismus. Stačí vzít jeden list aloe vera, vydlabat z něj dužinu a vložit do mixéru. Pak už stačí přilít džus či vodu. Dle chuti lze také dosladit libovolným sladidlem či přidat trochu citronu. Po vychlazení se jedná o ideální letní osvěžení.

Aloe vera je sama o sobě velmi zajímavá rostlina, která se v interiéru vyjímá. Pokud k ní však ještě přičteme její blahodárné účinky, jedná se o jedinečnou rostlinu, která má široké využití. Neváhejte proto a pořiďte si tuto pokojovku i vy.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

1 komentář

  1. Nevím, jestli bych se odvážila pít ten nápoj, někde jsem četla že má aloe vera projímavé účinky..

Komentáře k článku