7 dobrých rad v péči o prsa + video jak na samovyšetření prsou

0

Přáním každé ženy je mít pěkně plný dekolt. Tak jako se pečlivě staráme o jiné části těla i prsa si zaslouží pozornost, a to nejen z estetického, ale i zdravotního hlediska. Existuje soubor činností, které by měla každá žena provádět. Od nanášení krémů, přes bylinky, masáž, samovyšetření, cvičení, vzpřímené chůze a správného spodního prádla.

Hydratace

Dopřejte svým prsům hydrataci v podobě krémů či olejíčků, Jemně vmasírujte krouživými pohyby do pokožky. Zpevníte tak kůži na prsou a přispěte k pěstěnému dekoltu. Masírovat můžete rukama, ale i lufou či jinou masážní pomůckou.

Bylinky

Bylinky jsou výtečné nejen zvenčí, ale i zevnitř. Mladým ženám je doporučováno jíst mletá semena pískavice řeckého sena 3x denně půl čajové lžičky (tato rostlina má schopnosti podobné estrogenu a působí i jako mírné afrodiziakum). Mimo to si lze dopřát bylinkovou koupel, která je balzámem pro pokožku celého těla, včetně dekoltu.

Teplá a studená voda

Masáž teplou a studenou vodou ze sprchy zpevňuje prsa. Při sprchování nepoužívejte příliš horkou vodu, ta prsní tkáň uvolňuje. Pokud vám vadí vyloženě studená voda, začněte s vlažnou a postupně přejděte na studenou.

Samovyšetření prsou

K péči o prsa patří pravidelné samovyšetření prsou. Mnoho žen by mělo šanci na uzdravení, pokud by včas odhalily odchylky/problém (hrudka, bolestivé či citlivé místo) apod.

Kvalitní spodní prádlo

Podprsenka je nástroj, který může prsa opticky zvětšit, zvednou, ale i poškodit jejich zdraví. Proto buďte při výběru správné podprsenky obezřetné, co se materiálu i střihu táče. Neměla by vás stahovat, tlačit, škrábat, ale ani umožnit prsům poskakovat si, jak chtějí, zvlášť při klusu.

Choďte vzpřímeně

Nemusíte chodit zase tak, jako byste spolkla vařečku, ale prostě se nehrbte. Má to vliv nejen na vaše záda, ale i prsy. Jedině tak budou vypadat veliké a plné. Věřte nebo ne, ale správný postoj ovlivňuje, jak prsy vypadají, ale i to, zda vám budou brzy „viset“.

Cvičení

To slyší ženy nerady. Ale posilováním prsních svalů horní část zbytní. Zkuste kliky o stěnu, dámské kliky, klasické kliky, stlačování dlaní proti sobě se zvednutými lokty a další cviky. Nebojte se použít i činky nebo pružiny.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku