6 věcí, které prospívají vašim nohám

0

Nohy používáme dnes a denně, tudíž si zaslouží i naši péči. Důležité je věnovat se nejen pokožce a nehtům, ale nohám komplexně. To znamená od cvičení, protažení, masáže, až po kosmetickou péči i relaxaci. Správnou péči o nohy lze předcházet různým zdravotním komplikacím. Od plísní, křečových žil, zánětů, bolestivých prasklin na patách a další.

Cvičení nohou

Nyní nemáme na mysli klasické cvičení, jak jej všichni známe. To je určitě rovněž velmi prospěšné. Ovšem cvičení, které máme na mysli lze provádět kdykoliv a kdekoliv během dne. Zvlášť ti, kteří mají sedavé zaměstnání, by měli zpozornět. Stačí, když se budete pohupovat střídavě se zvedat na špičky a na paty. Další cvik lze provádět vsedě, jde o přitahování pokrčené nohy k bradě. Rovněž předklony, střídavé natahování nohou a jiné. Protáhněte stehna i lýtka.

Masáže

Nezapomínejte si pravidelně promasírovat celé nohy (ne pouze chodidla). Zaměřte se na prohmatání lýtek i stehen. Masírovat si můžete nohy podle vašich potřeb, kdykoliv během dne. Výtečné je to i večer při sprchování, kdy lze využít i masírovacích předmětů. Cvičení a masírování prokrvuje, uvolňuje a regeneruje.

Peeling

Peeling je vhodné aplikovat nejen na chodidla, ale celé nohy. Pomáhá zbavovat se odumřelých kožních buněk. Navíc se dá spojit s příjemnou masáží. Nohám tak ulevíte, budou jemnější a vláčnější.

Kosmetika

Po peelingu a masáži nezapomínejte nohy nakrémovat. Zvlášť během zimního období na tento krok řada lidí zapomíná. Vhodně zvolená kosmetika pomáhá s regenerací nohou po namáhavém dni. Jsou vaše nohy těžké a unavené? Pak jim ulevte, rozmazlujte je, ať vás následující den donesou tam, kam potřebujete.

Pedikúra

Pedikúra se neprovádí pouze v létě, kdy se nožky vystavují na obdiv v sandálcích, ale během celého roku. Pokožka nohou má sklony k tvorbě zrohovatělé kůže a vysoušení. O nohy lze pečovat v pohodlí domova nebo pravidelně navštívit pedikérku. Zabráníte tak prasklinám na patách, záděrům, plísním a jiným nepříjemnostem.

Odpočinek

Nožky potřebují také odpočívat. Sedněte si, udělejte si bylinkový čaj a nohy podložte polštářem, případně se uvelebte tak, aby mohly vaše nohy relaxovat. Pravidelnou péči předejdete oteklým lýtkům a pocitu těžkých nohou. Oleje, soli a gely se postarají o pravidelný odpočinek oteklých a unavených nohou.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku