6 důvodů, kvůli nimž své cíle nikdy nedosáhnete

0

Každá z nás má cíle, mezi něž například patří dostat se do formy, vydělávat více peněz, najít si životního partnera, úspěšné podnikání a podobně. Někteří lidé problém nemají s dosažením svých cílů, ovšem proč to nejde zrovna vám?

1.   Prokrastinace

Stále mluvíte o tom, jak chcete něco udělat, ale nic pro to neuděláte? Může to být proto, že se bojíte selhání, nemáte motivaci nebo zcela jasno ve svém cíli či úkolu. Věčnou prokrastinací vás může pohltit stres a úzkosti, které vám v dosažení cílů zabrání.

2.   Podcenění svých cílů

Dosažení cíle znamená dostat se z bodu A do B. Abyste se z těchto bodů přesunula, musíte mít vytvořený plán. Ovšem ne vždy tento plán funguje! Možná mu budete muset věnovat mnohem více času a energie, než jste plánovala.

3.   Neustálé výmluvy

Také patříte mezi ty, které si neustále stěžují, že se jim nedostalo výsledků? A když vám vaše okolí podá návrhy, často je zamítnete s výmluvou, že to fungovat nebude? Věnujte méně času výmluvám a raději přemýšlejte o daných řešeních.

4.   A zase ta zóna pohodlí

Nejběžnějším problémem je dostat se za hranice své komfortní zóny. Stále dokola děláte stejné věci, jednáte stejným způsobem a stále stejně řešíte problémy. Vystupte ze své zóny pohodlnosti a otevřete se novým možnostem.

5.   Rozptylování

Necháte se rozptýlit věcmi, které vám stojí v cestě, a vaše pozornost se tak odkloní od vašich cílů. Schopnost soustředit se a praktikovat správný „time management“ je pro dosažení výsledků zásadní. Ujasněte si, co chcete, a držte se toho. Nenechte se ničím (nebo nikým) rozptýlit a odradit. 

6.   Vzdáváte se příliš snadno

Vzdáváte se mnohem dřív, než se vůbec někam dostanete. Musíte si uvědomit, že cesta k vašim cílům nebude jednoduchá – a někdy budete muset přejít přes mnoho překážek, než se dostanete tam, kam chcete.

Je mnoho důvodů, proč někdy věci nejdou podle plánu, většinou se jedná o překážky, které si vytváříte sama. Vaše cíle jsou pouze ve vašich rukou. Pokud o ně budete usilovat, dosáhnete svých výsledků.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku