5 tipů jak na krásnou a hydratovanou pleť

0

Pro udržení krásné a zdravé pleti je důležité dodržovat celou řadu zásad. Jednou z nich je právě správná hydratace, aby si pleť zachovala pružnost a svěží vzhled. Jak se tedy nejlépe o svou pleť postarat?

Základem je odlíčení

Obzvláště pokud používáte výrazný make-up, je velmi důležité věnovat dostatečnou péči správnému odlíčení. Pokud totiž pleť dokonale zbavíte všech zkrášlujících kosmetických produktů, umožníte jí přirozeně dýchat, nebude zatížená a bude tak lépe přijímat péči, kterou jí věnujete. Nejzákladnějším krokem k dokonalé pleti je tedy správné odlíčení. Díky tomu vaše pleť může pomaleji stárnout a lépe si zachová zdravý vzhled.

Hydratace a osvěžování

Na trhu je nabízeno obrovské množství produktů různých kosmetických značek, které nabízejí různé druhy kosmetických výrobků, je tak zcela na vás, co si zvolíte pro péči o svou pleť, vybírat můžete například z hydratačních krémů, sér nebo případně také olejíčků, nabízí se opravdu mnoho možností, jak se o svou pleť starat, je tak nutné najít to, co bude vyhovovat přesně vám. Je vhodné volit produkty s SPF faktorem, které pleť ochrání před sluncem. To by totiž mohlo dehydratovat a způsobovat stárnutí kůže. Pro pleť je důležitý také dostatečný pitný režim, zásobovat vodou ji můžete také pomocí dermální vody ve spreji, což se hodí především v horkých dnech jako osvěžení.

Hydratační masky

Skvělou možností, jak dodat své pleti to, co potřebuje, jsou pleťové masky. Ať už vyberete látkovou či obyčejnou, bude to důležitým zdrojem živin. Jen stěží říci, jaké masky jsou nejlepší, proto se soustřeďte na to, co vyhovuje vám. Pokud je maska kvalitní, účinky na pleti uvidíte okamžitě po aplikaci. Sehnat lze různé druhy hydratačních, vyživujících či zklidňujících typů s různými vůněmi. Správná maska by měla pleť zanechat hladkou, lesklou, pružnou, avšak ne napjatou.

Pleť je velmi citlivá, vyžaduje si tak proto náročnou péči. Je ovlivněna mnoha faktory, především životním stylem. Pomoci jí můžete dodržováním správné péče, rozhodně se vám za to v pozdějších letech odmění.

Zdroj foto: freepik.com

Autor

Komentáře k článku