4 kroky, jak posílit duševní zdraví

0

Duševní zdraví je mnohem důležitější, než si možná myslíte. Herci jako Ryan Reynolds nebo sportovci jako Simone Biles veřejně mluví o své úzkosti nebo o svém celkovém duševním zdraví. Protože právě toto zdraví vás může buď rozhodit, nebo vám pomoci vést dobrý život a být úspěšní ve všem, co si zamanete.

Zaměřte se na sebevědomí a osobní rozvoj

Dělat chyby je nevyhnutelné a lidské. Takže se nebojte, pokud uděláte chybu nebo budete mít v práci špatný den. Přestaňte se zaměřovat na to negativní, protože to vás nikam neposune. Místo toho byste se měla zaměřit na věci, které vám pomohou růst a zlepšovat se. Kromě toho také pracujte na rozvoji pozitivnějšího vnitřního hlasu založeného na porozumění, motivaci a laskavosti k sobě. Vysoké sebevědomí může zlepšit váš výkon a profesní růst a pomůže vám zvýšit vaše šance na úspěch.

Nastavení a dodržení limitů

Hranice jsou jediným způsobem, jak chránit svou emocionální pohodu, zvládat stres a mít zdravější a pozitivnější vztahy. Díky tomu se vy i vaše okolí budete cítit bezpečněji, respektována, ceněna a pochopena. Je také důležité, abyste si správně stanovila priority, abyste se vyhnula věcem, jako je syndrom vyhoření a měla dostatek času na zotavení a odpočinek.

Odpusťte sobě i ostatním

Hněv, zášť a negativní emoce mohou vést k chronickým problémům jako je deprese, úzkost a stres. Odpustit někomu je obtížné, ale ne nemožné, a může to být právě to, co vás vyléčí od takového chování, při kterém se necítíte dobře a vyvolává tak ve vás spoustu stresu.

Prosba o pomoc

Požádat o pomoc je znamením síly. Ukazuje to, že jste rozpoznala problém a nemůžete ho vyřešit sama. Bill Gates například říká, že byste se měla obklopit lidmi, kteří vás podpoří a pomohou vám růst. Podle odborníků na duševní zdraví návštěva terapeuta nebo dokonce důvěryhodného přítele může pomoci najít lepší řešení problémů, získat nový úhel pohledu na věc a cítit se méně sama a mít více pochopení.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku