3 užitečné tipy, jak se zbavit česnekového zápachu z rukou a úst

2

Už jste někdy vynechala lahodné jídlo jen proto, že jste nechtěla mít dech po česneku? Přinášíme vám zajímavé rady, které vás snadno zbaví česnekového zápachu ať už z úst nebo rukou.

Citron

Pokud jde o zbavení se silného zápachu česneku, citron je jedním z nejlepších účinných prostředků. Kyselina citronová, kterou obsahuje, neutralizuje enzymy produkované česnekem, čímž eliminuje přetrvávající zápach. Navíc pomáhá při snižování rovnováhy pH pokožky, což ztěžuje sloučeninám, které produkují zápach, aby v těle zůstaly.

Jak na to?

  1. Smíchejte 1 lžíci citronové šťávy s jedním šálkem vody a dobře promíchejte.
  2. Ústa tímto roztokem důkladně vypláchněte.

Kromě toho můžete sklenici čerstvé citronové šťávy zředěnou vodou také popíjet během dne, což účinek citronu ještě více posílí. Chcete-li se zbavit zápachu z rukou, otřete je citronovou šťávou nebo citronovou kůrou.

Nerezová ocel

I když to může znít trochu divně, nerezová ocel patří mezi další účinné způsoby, jak odstranit zápach česneku z úst a rukou. Jakmile se kůže dostane do styku s čímkoliv, co je vyrobené ze železa, atomy železa na sebe navážou dva elektrony potem na kůži. Tyto atomy následně reagují s olejem, který je v kůži obsažen. To vede k jejich rozkladu, a následné neutralizaci zápachu.

Několik minut si třete ruce o povrch z nerezové oceli, a poté si je opláchněte vodou. Všimnete si, že česnekový zápach je zcela pryč. A abyste se zbavila také zápachu z úst, stačí si do nich vložit malou lžičku z nerezové oceli a několikrát jí přetřít vnitřek úst a jazyk. Nakonec ústa vypláchněte vodou.

Máta

Listy máty se vyznačují silným deodorizačním účinkem na těkavé sloučeniny, které česnek obsahuje. Chlorofyl v mátě je užitečný pro maskování vůně česneku. Navíc má mírné antiseptické vlastnosti, které pomáhají zbavit se špatného dechu způsobeného bakteriemi.

Několik čerstvých listů máty omyjte a žvýkejte. Během pár minut budete mít mátově svěží dech. Rozdrcené listy vám zase pomohou při zbavení se česnekového zápachu z rukou.

Máte i vy nějaké osvědčené tipy na to, jak se snadno zbavit česnekového zápachu?

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

2 komentáře

Komentáře k článku