5 tipů, jak vybrat vhodný kufr na dovolenou

0

Chystáte se na dovolenou a ještě nemáte doma kufr, do kterého byste sbalili všechno oblečení, boty, opalovací krémy a další nezbytnosti? Připravili jsme pro vás pět tipů na to, jak vybrat ten nejvhodnější kufr na dovolenou.

Tip č. 1: Jaký typ kufru potřebujete?

Ještě než se začnete poohlížet po vhodném kufru, tak si ujasněte, jaký kufr hledáte. Pojedete na dovolenou sami, s partnerem nebo s rodinou? Potřebujete malý kufr, který se vejde na palubu letadla, nebo se poohlížíte spíše po velkém kufru. To jsou základní faktory, podle kterých budete dále volit pro vás to nejvhodnější zavazadlo.

Tip č. 2: Vyberte si ten správný materiál

Materiál, ze kterého je kufr vyroben, patří k důležitým parametrům ovlivňujícím váš výběr. Z materiálů skořepinových kufrů můžete vybírat skořepinu z ABS (akrylonitril-butadien-styren). Tento materiál se řadí mezi nejlevnější a vyrábí se z něj skořepinové kufry nejčastěji pro jeho nízkou cenu a dobré vlastnosti. Kufr je pevný a snese kolísání teplot. PC (polykarbonát) je lehčí, má podobné vlastnosti jako ABS, ale je dražší. Nejodolnější a také nejdražší jsou hliníkové kufry. Textilní kufry jsou měkčí a lehčí než skořepinové kufříky. Vybrané modely skořepinových i textilních kufrů můžete rozšířit.

Tip č. 3: Slaďte svůj styl

Jak by měl kufr vypadat? Vyberte si ze široké palety barev a vzorů. Věděli jste, že si místo malého kufru do letadla můžete koupit stylovou cestovní tašku na kolečkách? Taška na kolečkách vypadá jako kabelka, ale má skvělé vlastnosti kolečkového zavazadla. Jestli vybíráte kufr jako rodinné zavazadlo a sháníte vhodné kabinové zavazadlo, můžete si sebou na palubu zavazadla vzít tašku na kolečkách, nebo se podívejte po perfektním městském batohu. Ten je velmi praktický, skladný a lehký.

Tip č. 4: Kupte si vhodný rozměr

Jestli hledáte kufr, který budete používat jako palubní zavazadlo, měli byste si zjistit povolené rozměry vhodné k přepravě na palubě letadla vaší letecké společnosti. Namátkou uvedeme rozměry příručních zavazadel vybraných leteckých společností, které jsou platné pro rok 2019.

  • British Airways: 23kg 40 x 30 x 15cm, 56 x 45 x 25cm
  • ČSA Czech Airlines: 40 x 30 x 15 cm do 3 kg, 55 x 45 x 25 cm do 8 kg
  • EasyJet: 56 x 45 x 25 cm a 45 x 36 x 20 cm
  • Lufthansa: Rozměry zavazadla nesmí dohromady přesáhnout 158 centimetrů, hmotnost do 8 kg (zdarma)
  • Ryanair: 40 x 20 x 25 cm
  • Smartwings: 56 x 45 x 25 cm do 8 kg
  • Wizz Air: 40 x 30 x 20 cm

Jestli hledáte velký rodinný kufr na dovolenou, můžete vybírat kufry s označením L nebo XL. Označení určuje velikost zavazadla, podobně jako u velikosti oblečení. Při výběru velkého kufru myslete na to, že v letadle můžete přepravovat zavazadlo o maximální hmotnosti 20 kilogramů. Jestli poletíte například do Ameriky nebo do Brazílie, můžete mít kufr o maximální hmotnosti 32 kilogramů. Povolená hmotnost se liší dle konkrétního letu, letecké společnosti nebo dle kategorie letenek, kterou máte zaplacenou. Potřebujete s výběrem zavazadla pomoci a hledáte konkrétnější informace? Podívejte se na článek, který vám s nákupem pomůže.

Tip č. 5: Určete cenovou hladinu

Vybírat můžete z různých cenových kategorií. Malé kufry, které slouží také jako palubní zavazadlo, koupíte do 1000 Kč, velké rodinné kufry se prodávají od 1000 Kč a výše. Pokud budete na internetu sledovat akce a slevy, jistě koupíte i levnější zavazadlo. Dejte ale pozor na případnou kvalitu produktu. Jestli hledáte cenově dostupné a kvalitní kufry na dovolenou, podívejte se do e-shopu, kde si určitě vyberete.

Užijte si dovolenou

Máte vybráno? Teď už jen stačí užít si dovolenou. Abyste si dovolenou užili skutečně naplno, nezapomeňte si zavazadlo dobře pojistit proti ztrátě, krádeži nebo poškození. Jestli poletíte s nízkonákladovou leteckou společností, může se vám kufr poškodit.

Share.

About Author

Leave A Reply