Život: Jak jej žít podle sebe, a ne podle ostatních?

0

Ačkoliv je to váš život, který žijete, to, co si myslí ostatní lidé, ho může značně ovlivnit. Zejména vliv sociálních sítí je velmi nebezpečný, často nás dostává do depresí a úzkostí. Proč ale nežít přímo podle sebe, svých pravidel? Proč nás neustále napadá myšlenka: “Co na to řeknou ostatní?”

Následující body vás jednoduše navedou, jak se vymanit z názorů druhých a jak žít svůj život podle sebe.

1.      Buďte nejlepší verzí sebe sama

Chcete-li žít svůj život, a ne přežívat, musíte být lepší verzí sama sebe. Nesnažte se být ale někým jiným. Nesnažte se být tou, kterou chtějí ostatní. Soustřeďte se na to, kým chcete být vy sama. Hrajte podle svých pravidel a buďte hrdá na to, čím se od ostatních lišíte.

2.      Pozorujte se

Chcete-li zjistit, jaká ve skutečnosti jste, musíte se poznat. Začněte si všímat, jak reagujete na různé situace. jaké máte zvyky, co vás udělá šťastnou, co zase smutnou a jak se například chováte pod tlakem a co vám dodává energii? Stačí pouhý týden na to, abyste se poznala.

3.      Identifikujte své zlozvyky

V rámci pozorování si začněte všímat svých zlozvyků. Začněte také přemýšlet nad tím, jakých zlozvyků byste se chtěla zbavit a díky čemu máte spoustu energie? Potom začněte pracovat na jejich odstranění, jelikož mrhají vaším časem, vysávají z vás energii, a nakonec vás dostanou do depresí.

4.      Nastavte záměry, nikoliv cíle

Poté, co se zamyslíte nad tím, co vás činí šťastnými a naopak, zaměřte se na to, jak by podle vás měl vypadat život. Jakmile se se svou představou seznámíte, začněte pracovat na její realizaci. Stanovte si záměry, které jsou mnohem více motivující než cíle. Záměrem může například být: „Tento týden mám v úmyslu přistupovat ke svým úkolům s chutí, abych je dokončila rychleji.“

5.      Svůj život si představujte

Vizualizace perfektního života dle vás vám může pomoci vaše záměry upevnit.  Může vám také pomoci si ujasnit, co chcete, a umožnit zlepšit se v pozitivním myšlení. Také představa má svá pravidla, nejprve si vyberte konkrétní záměr a to, jak se po jeho uskutečnění budete cítit. Například, pokud je vaším záměrem chodit plavat třikrát týdně, představte si, jak budete vypadat, co si vezmete na sebe, v jakou denní dobu budete chodit plavat a podobně.

Jste sama sebou?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku