Založení s.r.o. může být hračka. Oslovte odborníky a rozjeďte podnikání bez komplikací

0

Jak v Česku začít podnikat? Pokud nechcete pracovat jen zcela samostatně, ale plánujete rozjet větší byznys třeba i se zaměstnanci, bude potřeba, abyste si založili obchodní společnost. To už však pro naprostého začátečníka nemusí být úplně snadné. Chcete-li založit s.r.o., narazíte na vysokou zeď byrokracie, komplikovaných požadavků a dlouhých termínů, které vám začátek podnikání rozhodně neusnadní. S Companies ale můžete tyto postupy výrazně zkrátit a začít podnikat doslova za pár dní. Co je potřeba zařídit?

Notářský zápis

Základem je sestavení a odsouhlasení společenské smlouvy, o čemž se provede notářský zápis. Tak budete mít jistotu, že je vše řádně zdokumentované.

Účet na základní kapitál

Správce vkladu následně v bance otevře zvláštní účet a zde zajistí složení základního kapitálu. Podobně jako třeba notářský zápis se toto dá stihnout snadno během jediného dne.

Potvrzení o složení základního kapitálu

Minimální hodnota vkladu je u s.r.o. jen jedna koruna, což činí tento typ obchodní společnosti dostupný skutečně pro každého. Doporučuje se však počítat s kapitálem okolo 50 000 Kč nebo 100 000 Kč, protože to začínající firmě dává jistou garanci, a tak jako tak takové peníze budete pro své podnikání potřebovat.

Registrace na živnostenský úřad

Díky spolupráci s Companies získáte zajištění veškerých potřebných dokumentů, což by vám jinak zabralo klidně několik dní či týdnů. Vyřídí vám také podnikatelské oprávnění na živnostenském úřadě nebo zápis do obchodního rejstříku. Rovněž dojde k registraci společnosti k dani z příjmu na příslušném finančním úřadě.

Rychlost a efektivita

Celý proces se tímto zkrátí na naprosté minimum a vy si ušetříte spoustu stresu i starostí. Na řadu těchto činností byste si stejně museli najmout odborníka, takže výdajům byste se nevyhnuli, ale takto obdržíte komplexní balíček, který váš start podnikání udělá ještě snazším.

Zdroj obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku