Zábavné deskovky: Praktický průvodce pro výběr ideální stolní hry

0

Na první pohled se stolní hry zdají pouze jako hromada kartiček a figurek, ve skutečnosti však představují bránu do světa zábavy, složitých strategií a skvěle stráveného času se svými blízkými. Abyste si hraní užili, je třeba vybrat ideální hru. Zde najdete jednoduché tipy, které vám s výběrem pomohou.

Výběr vhodného žánru

Ještě, než se pustíte do prohlížení konkrétních her, je dobré si rozmyslet, jaká témata a žánry vás zajímají. Láká vás válečná strategie, vesmírné sci-fi, či spíše roztomilá hra se zvířátky? Pokud chcete sednout ke stolu a hned hrát bez složitého vysvětlování pravidel, vybírejte z rodinných her. Ty jsou vhodné i jako hry pro děti. Naopak pokud se do hry rádi ponoříte, zvolte některou ze strategií či případně RPG.

Ideální herní strategie

Nehledě na žánr lze stolní hry rozdělit do dvou různých kategorií. A to podle toho, zda bojují hráči proti sobě, nebo se naopak snaží společně porazit hru. Kooperativní hry jsou skvělé, naučí vás spolupracovat a komunikovat. Druhou možností jsou pak kompetetivní hry, u kterých vyhraje jen ten nejlepší. Dobře zvažte, jaký herní styl je vám bližší. Vyzkoušet můžete samozřejmě oba.

Základní kritéria

Opomínat bychom samozřejmě neměli ani několik základních parametrů, které každá deskovka má. Jde o počet hráčů a přibližnou dobu hraní jedné partie. I to vám napoví, zda je daná hra pro vás vhodná. Zvažte tedy, s kolika lidmi většinou hrajete – zda vybíráte deskovku pro celou rodinu, partu přátel, nebo byste si třeba rádi zahráli i sami. Doba hraní může být pro někoho také důležitá, některé společenské hry jsou totiž zdlouhavé a náročné, což nemusí být zrovna ideální zábava.

Výběr je individuální a měl by odrážet vaše osobní preference. Pokud se vám podaří najít ideální deskovku, můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky a skvělé odreagování.

Zdroj náhledové fotogrfie: Olesia Bilkei — Stock.adobe.com

Autor

Komentáře k článku