Zábava pro děti, která neomrzí? Zkuste barvy na obličej

1

Vymýšlet pro děti neustále novou a novou zábavu je velmi náročné. Jsou od přírody zvídavé a rády zkouší něco jiného – se starými a osvědčenými způsoby zábavy tedy po čase nepochodíte. Co vymyslet, aby je to rozvíjelo, bavilo a stálo vás to co nejméně práce a úsilí? Řešením jsou barvy na obličej. Děti tuto aktivitu milují, rozvíjí jejich kreativitu a zabaví je na dlouhé hodiny. Navíc si tak mohou vytvořit třeba i kostým na karneval nebo na narozeninovou oslavu.

Barvy na obličej mohou vhodně doplnit dětský kostým

Barvy na obličej jsou bezpečné a nezávadné

Na malovaní na obličej budete potřebovat speciální barvy, které nedráždí kůži a hodí se pro použití dětmi. V dnešní době už se není třeba ničeho bát. Barvy na obličej jsou přísně testovány, jsou zcela bezpečné, nevyvolávají alergie a děti s nimi mohou bez obav pracovat. Pro nanášení se vám bude hodit klasická houbička na make-up, se kterou snadno pokryjete větší plochy, pro detaily pořiďte kulaté i ploché štětce různé tloušťky. Nemusíte se bát, že by maska poté nešla dolů – stačí vám houbička s teplou vodou a mýdlem, popřípadě vlhčené ubrousky a za pár minut bude vaše dítko zase čisté.

Začnete s lehkými motivy

Děti si mohou kreslit na obličej navzájem, ale můžete jim zpočátku trochu vypomoct. Zkuste například oblíbený motiv motýla. Začněte tak, že si černou barvou nakreslíte obrysy křídel. První část křídla začíná na čele a končí zhruba v oblasti vnějšího koutku úst, druhá na něj přirozeně navazuje. Jakmile dosáhnete požadovaného tvaru, doplňte doprostřed nosu tělo motýla a na čelo jeho hlavu. Nakonec si nachystejte barvy, kterými chcete motýla vybarvit a postupujte dál buď s pomocí houbičky nebo štětce. Tento jednouchý motiv zvládnou snadno vytvořit i děti.

Fantazii se meze nekladou

Postupem času můžete zkoušet další oblíbené obrázky – skvěle tak děti mohou vyzdobit samy sebe třeba na Halloween nebo na jinou party. Možností je celá řada.

Zdroj náhledových fotografií: Pixabay

Autor

1 komentář

Komentáře k článku