Také milujete zimu, zasněžené kopečky hor a s nimi spojené aktivity? Pořádně chladné počasí je konečně tady a je nejvyšší čas rezervovat si svou zimní dovolenou. Kam letos vyrazit? Ubytování na Slovensku nabízí skvělou příležitost pro zimní radovánky a zážitky. Užijte si nejen lyžování, ale i jedinečnou kulturu, dobré jídlo a úžasný relax.

Kde si pořádně zalyžovat?

Samozřejmě se jako první nabízí Vysoké a Nízké Tatry. Lyžařské hotely na Slovensku ale najdete i v méně známých lokalitách, které ale nejsou o nic horší volbou. Zkuste třeba hotely v Kysuckých Beskydech, kde si lyžování užije skutečně celá rodina. Najdete zde více než 15 sjezdovek, z toho minimálně polovina je vhodná i pro méně zkušené lyžaře. Velkou výhodou pak je, že děti s platným skipasem mohou své první lyžařské krůčky zvládnout v lyžařské škole zdarma. Vyzkoušet můžete hotely v Čadce, která je skvělým výchozím bodem do celého regionu.

Pořádně chladné počasí si užijete v nejstudenější slovenské dolině, Oravské Lesné. Bez obav se sem můžete vypravit i ke konci sezóny – sníh se zde drží dlouho. Je zde dostatek příležitostí i pro zkušené lyžaře, kteří si mohou užít jízdu na červených a černých sjezdovkách se čtyřsedačkovou lanovkou.

Nebaví vás lyžování?

Nevadí – i bez lyží se zde zabavíte a užijete si příjemnou dovolenou. Ve Staré Bystrici můžete navštívit první orloj na Slovensku, nebo se vypravte na výlet do Žiliny, kde si můžete prohlédnout historické centrum nebo navštívit Budatínský zámek s Považským muzeem a zajímavými archeologickými sbírkami. Na Oravě nevynechte známý Oravský hrad, který vás nadchne svou historií a rozsáhlými exteriéry i interiéry.

Nečekejte, termíny se plní

Pokud si chcete zajistit své místo na zimní dovolenou, není radno čekat. Ideální ubytování pro svou zimní dovolenou si vyberte mezi hotely a ubytování na Hotely.cz a nebudete zklamaní.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku