Vztahy s kolegy: Jak je zlepšit?

0

Práce v kanceláři je snem mnoha žen, ovšem aby se stala prací příjemnou, musíte mít se svými kolegyněmi a kolegy dobré vztahy. Jenže mezilidské vztahy nejsou nic jednoduchého, to zná každá z nás. Inspirujte se těmito tipy, které vás navedou, jak se svými kolegy lépe vycházet.

Týmová práce

Práce v kanceláři je většinou o týmové práci. Proto si se svými kolegy snažte navzájem pomáhat. Buďte upřímná a nepouštějte se zbytečně do něčeho, na co jste krátká. Jestliže dostanete společný úkol, rozhodně zapomeňte na „sólo akci“, místo toho se snažte být co nejvíce se svými kolegy. Tyto drobné změny určitě zlepší celkový výkon celého týmu.

Žádné pomlouvání

Pokud chcete, aby vás kolegové v kanceláři respektovali a brali vážně, pak buďte profesionál a do práce jděte vždy s pozitivním přístupem. Snažte se vyhnout pomluvám a rozhodně negativně nekomentujte práci svých kolegů. Také své kolegy nekritizujte za jejich zády. Pokud něco takového uděláte, vrhne to na vás špatný obraz a také se sníží respekt u vašich spolupracovníků.

Buďte trpěliví v případě neshod

V kanceláři jsou lidé různých ideologií. Každý má svou vlastní volbu nebo způsob myšlení. Je samozřejmé, že s některými můžete mít neshody. V takových situacích respektujte jejich názory a bez předsudků přemýšlejte o jejich návrzích a poté je vyhodnoťte. Nesmíte hned někomu říct, že je to špatné nebo správné v případě rozdílných názorů. Trpělivě naslouchejte i svým kolegům.

Pomozte svým kolegům

Jste se svými spolupracovníky asi 7 až 8 hodin. Takže jim určitě musíte pomoci v případě, že potřebují vaši pomoc. Nezapomeňte, že když jim budete pomáhat, oni budou stát za vámi ve vašich obtížných situacích. Takže je podpořte v jejich dobrých i špatných časech. Pomozte jim, když je to potřeba. Pokud váš kolega, který je nováčkem udělá nějakou chybu, naučte ho správný způsob práce a motivujte ho k lepším výsledkům.

Vycházíte se svými kolegy nebo je pro vás díky neshodám s nimi chození do práce spíše utrpením? Umíte se tomu postavit čelem?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku