Využijte velikonoční volno a vyrazte do lázní!

0

Velikonoce již tradičně patří k svátkům jara, během kterých si konečně po zimě můžeme vychutnat více sluníčka a užít si pohodu s rodinou nebo přáteli. Volné dny navíc ale ještě o to víc vyzývají k tomu, abyste neseděli doma, ale naopak vyrazili za odpočinkem. A kam jinam než d lázní? Velikonoce v lázních mohou být skvělou příležitostí, jak se zregenerovat a načerpat novou energii.

Lázně Jáchymov

Jistě vám pro váš pobyt napadají tradiční destinace jako Karlovy Vary nebo Mariánské lázně, ale větší pohodu a soukromí nabízí Lázně Jáchymov. Historie tohoto malého městečka je úzce spojená s těžbou stříbra, drahých kovů, minerálů, ale také uranu. V roce 1906 zde byly založeny vůbec radonové lázně světa, ve kterých je možné léčit zejména obtíže pohybového aparátu. Lázeňský pobyt si můžete zpestřit také výletem do blízkých Krušných hor, které vynikají svou magickou krásou a nechybí ani řada zajímavých hornických památek.

Lázně Klášterec nad Ohří

Další méně známé, ale o nic méně prospěšné pro vaše zdraví a pohodu jsou Lázně Klášterec nad Ohří, které se nachází ve stejném regionu. Můžete zde ochutnat tři minerální prameny nebo využít nabídku různých léčebných a wellness procedur. Samotné město vyniká bohatou historií a navštívit byste určitě měli zejména místní zámek, kam klidně můžete vzít i děti – nudit se zde nebudou.

Proč jet do lázní?

Možná si říkáte, že lázně nejsou nic pro vás, když vás netrápí žádné vleklé zdravotní problémy. Jenže opak je pravdou – lázně mohou zafungovat i jako skvělá prevence a pomohou vám chránit své zdraví a pečovat o svou kondici. Řada procedur je založena také na celkovou duševní i tělesnou regeneraci, což potřebuje v dnešní době skutečně každý. Velikonoční pobyt v lázních je skvělou možností, jak si užít prodloužený víkend během jara a načerpat po dlouhé zimě novou energii.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku