Vybíráme peněženku: Volte kvalitu a praktičnost

0

Většina lidí potřebuje při odchodu z domu minimálně tři věci – klíče, mobil a peněženku. Bez nich si asi dnes jen stěží dokážeme představit život. Právě peněženka je místem, kam si dáváme nejen peníze, ale především také doklady a někdy i fotky nebo vzpomínky. Vybrat tu správnou nemusí být snadné, ale my vám poradíme, jak peněženky vybírat a na co se zaměřit.

Materiál a velikost

Záleží na osobním vkusu, ale platí, že stylovější a serióznější peněženky bývají většinou z kůže nebo koženky. Zejména peněženky pánské se ve velké míře vyrábějí právě z kůže, protože to pro většinu pánů bývá investice na delší dobu a rádi zaplatí za něco z dražšího, ale odolnějšího materiálu. Není však problém pořídit i látkové, nebo dokonce plastové peněženky.

Co se týče velikosti, dámy obvykle volí větší rozměry, jelikož do peněženky kromě peněz potřebují dát také různé kartičky do obchodů, papírky s nákupem a spoustu jiných nezbytností. Muži nejraději volí rozměr, který se jim pohodlně vejde do kapsy.

Zapínání

Obvykle se peněženky zapínají buď na zip nebo na patent. Určitě platí, že ty na zip jsou bezpečnější a snadněji se s nimi také manipuluje. U patentu je ale výhoda ve variabilitě. Můžete ji nacpat klidně k prasknutí a nic se nepoškodí, u zipu naopak při přeplnění hrozí poškození. Dámské peněženky často mívají alespoň jednu kapsu na zip, kam se ukládají mince, jinak se může stát, že vám můžou vypadávat do kabelky.  

Barva a styl

V neposlední řadě jde také o vzhled. Je vhodné vybírat takovou peněženku která se hodí na všechny okolnosti a příležitosti. Vhodné je tedy zvolit neutrální barvy jako je béžová, hnědá, šedivá nebo černá. U světlých barev ale počítejte s tím, že se nošením mohou snadno zašpinit. Nebojte se také vzorů nebo motivů, dodají peněžence na zajímavosti. Oblíbené jsou třeba jemné proužky nebo puntíky, které působí hravě a netradičně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku