Vyberte si poskytovatele internetu, který vám za vaše peníze poskytne skutečně kvalitní služby

0

Máte pocit, že platíte za internet vysokou částku, ale připojení není podle vašich představ? Domníváte se, že rychlost internetu pokulhává a nejste si jisti, zda za své peníze dostáváte adekvátní služby? Na výběr vhodného poskytovatele se vyplatí vyhradit trošku času. Ne každý má stejné požadavky, a proto není směrodatné, s kým mají dobrou zkušenost vaši známí. Zaměřte se spíše na skutečně měřitelné parametry, aby byl poskytovatel internetu tím pravým pro vás a vaše potřeby.

Jaká máte očekávání?

Je potřeba zvážit vaše požadavky na internetové připojení, způsob jeho využívání, ale třeba také množství přenášených dat. Pokud jen obvykle surfujete po netu a občas si prohlížíte fotky, bude vám stačit klidně i to nejpomalejší připojení. Jestliže však sledujete běžně videa ve vysoké kvalitě, budete muset zvolit připojení s vyšší přenosovou rychlostí. Mnozí uživatelé také potřebují mít jistotu rychlého uploadu.

Chcete bezdrátové připojení?

Bezdrátové připojení je velmi oblíbené a rozhodně má řadu výhod. Nabízí dostupný internet kdykoliv a kdekoliv bez drátů, ale má svá specifika.

  • Pokud je to možné, umístěte anténu přijímače před okno, na střechu nebo na balkón.
  • Jakákoliv překážka mezi vysílačem a přijímací anténou může rušit signál nebo zhoršovat jeho kvalitu.
  • Ve velkých městech bývá pásmo pro přenos WiFi poměrně zaplněné a měření rychlosti internetu někdy ukazuje značné propady v exponovaných časech.
  • Povětrnostní vlivy mohou mít vliv na stabilitu připojení.

Přes kabel?

Další běžnou možností je připojení typu ADSL nebo rychlejší technologie VDSL. Pro vedení signálu je využito telefonní vedení, ale problémem bývá, že deklarovaná dsl rychlost se často zcela neshoduje s realitou a obvykle bývá o něco nižší. Lze však říct, že jde o stabilní a rychlé připojení s možností přenosu velkého objemu dat. Rozhodně se tedy jedná o dobrou možnost pro většinu domácností.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku