Vrásky a jak na ně?

0

Co jsou to vrásky? Vrásky jsou drobné rýhy v pleti, nejčastěji se vyskytující na čele, kolem očí a úst, ale také na krku a v dekoltu, které se s přibývajícím věkem prohlubují. Faktorů, které přispívají k jejich vzniku je hned několik: nedostatečný pitný režim, nevhodná poloha při spaní (například na boku – pak vznikají vrásky v dekoltu), kouření a pobyt v zakouřeném prostředí, nadměrná konzumace kofeinu a alkoholu (přispívají k odvodnění a tedy následné dehydrataci, nikotin navíc narušuje tvorbu kolagenu), nadměrné opalování pleti bez ochranných opalovacích krému, stres, drastické diety, neodličování pleti a nedostatečná péče a samozřejmě také stárnutí samo o sobě.

Odborníci z americké univerzity v Pittsburgu zjistili a spočítali, že už ve 20 letech naše pokožka začíná produkovat o 1% kolagenu méně než dosud, nestíhá tolik regenerovat a vyplňovat svoji strukturu, a proto se po 20. roce života začínají tvořit první vrásky. Jedná se většinou o drobnější méně viditelné vrásky, převážně mimického charakteru, to znamená vrásky spojené s naší výrazovou mimikou. Jak zamezit tvorbě vrásek, anebo alespoň zpomalit jejich vznik a prodloužit si tak mladistvý vzhled? Pokud budeme o svoji pleť řádně pečovat, dopřejeme jí hydrataci a výživu, můžeme stárnutí naší pleti výrazně zpomalit. Pojďme se společně podívat na pár tipů:

Přírodní kosmetika na vrásky 

Klasickými složkami proti stárnutí pleti je například kyselina hyaluronová, kolagen, koenzym Q10, retinol, a mnoho dalších. Jak ale poznám kvalitní produkt od toho nekvalitního? Často prvním ukazatelem je cena a druhým, který jde ruku v ruce, je složení produktu. Ono totiž nestačí jen říct, kyselina hyaluronová. Věděli jste, že sama o sobě má poměrně velké molekuly, které naše pleť není schopná vstřebat? Je proto zapotřebí, aby byla upravena technologickými postupy tak, aby byla v produktu přítomna v různých molekulárních hmotnostech vyhovujících jednotlivým vrstvám pleti, to se samozřejmě odrazí na ceně, ale především pak také na výsledku, který uvidíte a zejména ucítíte na pleti sama po jejím použití. Ty nejkvalitnější produkty kombinují technologické postupy včetně speciálních patentovaných látek proti vráskám a například staletími prověřené účinky výtažků z bylin. Na trhu existuje mnoho výrobců a značek, ale lídry na poli kvalitní a účinné kosmetiky či přírodní kosmetiky jsou stále produkty vyrobené v Itálii, ve Švýcarsku nebo Francii. Přírodní kosmetika v sobě umí dokonale zkombinovat klasické znalosti a inovativní postupy za použití přírodních ingrediencí – díky tomu je velmi dobře snášena i citlivým typem pleti a má opravdu viditelné výsledky. 

Jak na vrásky na čele a na hluboké vrásky

Vrásky na čele jsou velmi časté a vznikají především díky naší mimice. Mohou být svislé u kořene nosu – to když se často mračíme, například i soustředěním, nebo zaostřováním například na počítač nebo televizi, nebo i proti sluníčku. Jak svislé, tak vodorovné vrásky na čele se začnou dělat a mnohdy si jich ani nevšimneme a pak tam najednou jsou a jsou i poměrně hluboké. Co tedy s nimi? Pokud se vám stalo přesně toto, nezoufejte. Ještě nic není ztraceno a nemusíme se hnát do náruče plastického chirurga. Dopřejme pleti intenzivní anti-age kůru proti vráskám v podobě séra a krému a další intenzivní hydrataci jako je maska, vše můžeme podpořit masáží obličeje, ideálním pomocníkem jsou napřiklad tzv. rollery na pleť, které nám kromě vyhlazení a podpory kontur obličeje, pomáhají zapracovat sérum a krém do pleti. Našli jsme pro vás skvělou dárkovou sadu anti-age péče, která je obsahuje sérum a krém s rostlinným biotechnologickým komplexem B.T.Y. s liftingovým účinkem včetně rolleru: není to krásný dárek? 

Jak se zbavit vrásek kolem očí?

Oční okolí je jednoznačně nejvíce citlivá část naší pleti v obličeji. Kůže je zde velmi tenká, proto nestačí používat standardní krém, který používáme na zbytek obličeje, je lepší používat krém určený přímo na oční okolí. Dělají-li se nám vrásky kolem očí, tzv. vějířky, často jsou také nazývány jako vrásky smíchu, je zapotřebí sáhnout po krému proti vráskám na oční okolí. Tyto krémy nám pomáhají odstranit také vrásky pod očima, často také váčky, nebo tmavé kruhy. Začínejte s aplikaci zespodu a postupujte směrem nahoru podél očí. Nezapomínejte, že zde vždy MÉNĚ ZNAMENÁ VÍCE. Pamatujte si, že pro naše oční okolí je nejlepší používat velmi malé množství krému a jemným poklepem jej nanést na tuto citlivou partii. Pokud krému použijete moc, může se vám stát, že oči začnou slzet. 

Jak na vrásky kolem úst a nad rtem?

Vrásky kolem úst a nad rtem trápí také zejména velmi štíhlé ženy a často jsou způsobeny kouřením. I zde je zapotřebí dodávat pleti co nejvíce hydratace, výživy a speciální péče jakou je například již zmiňovaná masáž obličeje. Chodíte-li na kosmetiku, dopřejte si vždy na závěr kosmetického ošetření prodlouženou masáž obličeje, můžete zkusit také obličejovou jógu. Nejdůležitější je ale kosmetická péče, kterou si věnujete doma. Jako u všeho je nejlepší prevence. Zařaďte do své rutiny kvalitní hydratační, popřípadě anti.age kosmetiku již dříve, vaše pleť vám bude vděčná a odměnou bude váš mladistvější vzhled, který vám budou kamarádky závidět. Co třeba Anti-age péče s 24karátovým zlatem, která obnovuje produkci kolagenu, zpomaluje první stopy stárnutí, obnovuje kontury oválu obličeje a samozřejmě také hydratuje. 

Zdroj fotografií: Shutterstock.com, bellitia.cz

Autor

Komentáře k článku