Víte, jak vybírat pracovní bundu či obuv?

0

Nejspíš také chcete, aby vaši zaměstnanci byli v bezpečí. Anebo dost možná nejste spokojena s kvalitou pracovních pomůcek, jaké nabízí zaměstnavatel vašemu partnerovi, otci či synovi. Podívejte se spolu s námi na to, co by měly tyto pomůcky mít a dopřejte všem, na kterým vám záleží, jenom to nejlepší.

Pracovní obuv

Kvalitní oblečení pro pracovní život musí být především odolné

Jde o jeden z nejdůležitějších aspektů. Koneckonců – hodláme ho přece vystavit těžkým podmínkám, a to není jednoduché. Vybírejte zejména podle typu práce, v jaké se bude tato pracovní výbava uplatňovat. Podle toho zvažte kupříkladu:

  • rozsah pohybu (bunda ani kalhoty vás nesmí v ničem omezovat),
  • funkční a bezpečnostní prvky,
  • voděodolnou membránu (nezbytnou pro práci venku),
  • hřejivé podšívky nebo naopak ty maximálně prodyšné apod.

Zaměřte se na pohodlí

Ta správná pracovní bunda by měla tělu sednout ve všech směrech. Chtějte absolutní volnost pohybu ve všech směrech. Nesmí se vyhrnout při předklonu ani nepříjemně táhnout v ramenou při obsluze výše položených poliček ve skladu. A nezapomeňte ani na bezpečnostní prvky. Reflexní proužky a nášivky jsou v dnešní době samozřejmostí – měly by se ovšem nacházet na všech částech oděvu. Jinak jejich efekt nebude zdaleka takový, jak očekáváte.

Na co dbát při výběru bot

A stejně důležitá je i kvalitní pracovní obuv. Chtějte dobře provedené švy i materiály, které něco vydrží. Při práci ve skladu, na stavbě a vlastně kdekoli, kde hrozí pád těžkých těles, by pak měla být samozřejmostí i vyztužená špička. Chtějte také zpevněnou oblast kotníků a nepromokavou membránu.

Ruku v ruce by pak s výběrem bot měl jít i nákup pracovních ponožek. Díky nim se vám noha nezpotí ani v těch nejhorších podmínkách. A kde nakoupit vše pěkně pohromadě? Vyzkoušejte specializovaný e-shop Safework.cz.

Zdroj obrázku:
Oxford Media Library / Shutterstock.com

Autor

Komentáře k článku