Vhodné osvětlení do kuchyně aneb projasněte tuto místnost

1

Vybrat to správné osvětlení je složitější, než se může zdát. Mnohdy totiž váháme, jaký druh osvětlení vůbec zvolit, ve výsledku pak může být kuchyň nedostatečně osvětlená, čímž se snižuje pohodlí při vaření i konzumaci jídla. Světlo přitom dokáže navodit skvělou atmosféru.

Využijte skříňky

Nedílnou součástí kuchyně je kuchyňská linka se skříňkami zavěšenými na zdi nad pracovní deskou. Abyste měla vždy dostatek světla při práci v kuchyni, hodí se pořídit si LED pásky. Ty stačí jednoduše nalepit na stěnu pod skříňky. Pořídit můžete různé modely, skvěle se hodí světelné pásky, které se spouští pohybovým senzorem. Vyhnete se ta rozsvěcení vypínačem, který se může rychle ušpinit a je obtížné najít pro něj vhodné místo, aby byl vždy po ruce.

Závěsná svítidla

Závěsná svítidla jsou nabízena v rozmanitých designech, takže najdete to pravé přesně pro vaši kuchyni. Oblíbeným řešením je pořídit několik drobnějších světel a ta zavěsit vedle sebe. Nejlepší je umístit je nad jídelní stůl, poskytnou dostatek světla a zútulní atmosféru. Vybírejte z různých materiálů a vzhledu. Závěsná světla se hodí také nad kuchyňský ostrůvek, kde poskytnou dostatek světla pro pohodlnou přípravu jídla.

Doplňkové osvětlení

Obzvláště pokud máte kuchyň spojenou s obývacím pokojem či jídelnou, stojí za zvážení, zda pořídit další světla jako jsou lampy. Ať už se jedná o ty nástěnné, stolní či stojací lampy. Jejich design ozvláštní interiér, navíc si můžete vybrat, kterou část místnosti konkrétně osvětlíte. Hodí se tak třeba na místa, kde máte doplňky, světlo je zvýrazní a dodáte tak šmrnc celému interiéru.

Osvětlení má velký vliv na to, jak se v dané místnosti budeme cítit. Je třeba mít dostatek světla, zejména v kuchyni je to klíčové nejen pro pohodlné vaření.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

1 komentář

  1. Důležité je mít hlavně pořádná okna. Sousedka si udělala takové malé střílny a strašně se diví že v kuchyni špatně vidí..

Komentáře k článku