Veganská kosmetika slibuje prvotřídní péči, ale bez živočišných produktů

0

Pokud vyznáváte veganství jako svůj životní styl, jistě tušíte, že se to neomezuje zdaleka jen na to, co jíte a pijete. Být veganem znamená vyhýbat se živočišným produktům i v ostatních oblastech vašeho života, například také v kosmetice. Řada produktů v péči o pleť totiž ve skutečnosti obsahuje živočišné složky, které nejsou pro vegany akceptovatelné. Dnes je navíc nabídka vegan kosmetiky natolik široká, že se nemusíte bát, že byste na trhu nenašli vyhovující produkty pro vaše pleť.

Vyhněte se živočišným produktům

Běžná kosmetika obsahuje složky, jako jsou med, včelí vosk, lanolin, kolagen nebo elastin. Všechny tyto ingredience jsou ale živočišného původu. Přitom mohou být tyto složky snadno nahrazeny takovými materiály, které nezneužívají zvířata, ale mají obdobné, ne-li dokonce lepší účinky. Vegan péče o pleť přesně toto slibuje. Nabízí produkty, které jsou vyrobeny tak, aby nezneužívaly živé tvory, ale naopak do maximální možné míry využívá produkty rostlinné, které jsou zároveň prokazatelně účinné.

Jak poznat vegan kosmetiku?

Veganskou kosmetiku poznáte nejčastěji podle loga se zelenou slunečnicí – tímto certifikátem se smí pyšnit pouze produkty, které splňují přísné požadavky Vegan Animal-free Standards. Tak máte stoprocentní jistotu, že taková kosmetika skutečně neobsahuje žádné látky živočišného původu a nebyla ani testován na zvířatech.

Je veganská kosmetika účinná?

Rozhodně ano, veganská kosmetika nabízí stejný efekt jako běžná kosmetika. Výhodou však může být, že je často vyrobena z přírodních složek, které jsou šetrné k pokožce a životnímu prostředí a neobsahuje tolik potenciálně škodlivých chemických látek nebo konzervantů a dalších aditiv.

Veganská péče o pleť nabízí široké spektrum produktů od výrobků určených k čištění či tonizaci pleti, až po pleťové krémy, séra, péči o oční okolí, ale také o celé tělo. Řada e-shopů navíc již dnes nabízí filtry pomocí nichž si veganskou kosmetiku snadno vyfiltrujete a můžete ji nakupovat bez složitého čtení etiket.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Autor

Komentáře k článku