Omrzely se vám malé černé a hledáte nějaký oděv, který by je mohl nahradit? Pro řešení není nutné chodit daleko. V létě se totiž k jakékoliv příležitosti hodí malé bílé.

Nadčasová letní klasika

Stejně jako malé černé, také malé bílé jsou nadčasové a hodí se je mít ve svém šatníku. Hlavní sezonou bílých šatů je léto a velkou výhodou jejich nošení je to, že v nich krásně vynikne vaše opálená pleť. Jaké další výhody tyto šaty mají a k jakým příležitostem si je obléci?

Proč nosit krátké bílé šaty?

Little white dress, jak se jim v angličtině říká, mají řadu výhod. Jakých? Pojďme si je vyjmenovat.

Všestrannost

Krátké bílé šaty jsou skutečně všestranné a můžete je kombinovat s teniskami, pantoflemi i sandálkami na klínu. Když se trochu ochladí, můžete si přes ně obléci černou koženou bundu, džínovou bundu i elegantní svetřík.

Klasika

Zároveň se jedná o naprostou klasiku, která je skutečně nadčasová a jen tak nevyjde z módy.

Prodyšnost

Protože krátké bílé šaty se zpravidla nosí v letních měsících, odpovídá tomu i volba materiálu, který je použitý při jejich výrobě. Vzdušné a lehké materiály jsou pro LWD typické.

Fotogeničnost

Nemusíte mít opálenou pleť jako ze solárka, ale i přesto budou fotografie pořízené v bílých šatech v přírodě vypadat skvěle.

Jednoduchost

Ty nejoblíbenější módní trendy bývají zároveň ty nejjednodušší. Toto tvrzení se skvěle vztahuje právě na malé bílé.

Pozitivní vliv na náladu

Všimli jste si někdy toho, že v bílém oblečení jste spokojení a máte dobrou náladu? Bílá barva vám může skutečně zlepšit náladu a ostatní vás také vnímají odlišně. Bílá je symbolem čistoty a svěžesti.

Příležitosti, ke kterým si obléct bílé šaty

Stále si nejste jistí tím, že jsou pro vás krátké bílé vhodné? Přinášíme vám příklady několika příležitostí, ke kterým jsou ideální.

Piknik, letní procházka či párty

Ať už se chystáte na romantický piknik s partnerem, letní procházku po parku či po nějakém evropském městě, bílé šaty jsou k těmto příležitostem ideální. Stejně tak si je nebojte obléct na letní zahradní párty k přátelům.

Festivaly

Chystáte se letos na nějaký koncert či hudební festival? Budou-li venkovní teploty příznivé, krátké bílé šaty jsou tím správným kusem oděvu, ve kterém se budete cítit příjemně a rozhodně se v nich neztratíte v davu.

Plavba, procházka po pobřeží a toulky po resortu

Nechybí ve vašich letních plánech ani dovolená u moře? Nezapomeňte si do kufru přidat i bílé šaty. Přijdou vám vhod při plavbě, procházkách po pláži i při pobytu v přímořském resortu.

Letní společenské akce

Chystáte se za kulturou nebo máte v plánu nějakou společenskou akci? I v těchto případech vám přijdou bílé šaty vhod.

Kolik bílých šatů vlastnit?

Je-li bílá barva vaše oblíbená, nebraňte se nákupu více typů krátkých bílých šatů. Jedny šaty si můžete koupit v jednoduchém stylu bez rukávů, druhé opět v jednoduchém střihu s rukávy a  další třeba i s krajkami a dalšími zdobením. Bílé šaty využijete totiž skutečně k jakékoliv příležitosti. Stačí pouze zvolit správné doplňky a můžete v nich vyrazit na brunch, na přímořskou promenádu, na piknik či na procházku letním městem.

Nedáte dopustit na bílé šaty? Noste je v létě k co nejvíce příležitostem, abyste je využili naplno. Krátké bílé šaty jsou nestárnoucí klasikou, jsou všestranné a je na ně spolehnutí. Modely vyrobené z prodyšných a lehkých materiálů jsou v letním počasí tou nejlepší možnou volbou.

Zdroj textu: www.elle.com, www.glamour.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku