Umíte se starat o své vlasy? Toto je základ

0

Vlasy jsou jasným symbolem vaší krásy. Proto by mělo být na místě to, že se o ně budete také náležitým způsobem starat. To nemusí být zase až tak složité, pokud víte, jak na to. Společně si několik cest představíme.

Péče o vlasy

Péče o vlasy

Kvalitní výživa

Stejně jako vaše tělo, ale i vaše pokožka, tak samozřejmě i vaše vlasy potřebují pravidelnou a také dostatečnou výživu. Jak na ni? Pomoci by měla kvalitní maska na vlasy. Tu není nutné používat každý den, ale čas od času je skutečně vhodná. Cílem je dodat pomocí ní vlasům to, co jim primárně chybí. Je to hlavně škála vitamínů, kam musíme zařadit tuto trojici:

  • Vitamin A
  • Vitamin B
  • Vitamin E

Dobrá pravidelná péče

Co si pod ní představit? Je to samozřejmě pravidelné mytí vlasů. To by neměklo probíhat každý den, ale až ve chvíli, kdy to vlasy potřebují. Dále je třeba myslet hlavně na jemné a šetrné mytí. Opomíjet nelze ani kvalitní produkty jak v podobě šamponu, tak i kondicionéru. Ty zajistí smytí nečistot, snadné rozčesávání, ale i možnou výživu. Vhodnou vlasovou kosmetiku vybírejte podle toho, co potřebují. Můžete mít různé formy alopécie, můžete mít vlasy suché nebo mastné, můžete je mít poškozené, nebo se mohou objevit lupy. Všechno je celkem běžný stav a v oblasti produktů na vlasy lze najít i odpovídající řešení.

Vlasy je třeba také chránit

Ochrana je polovina úspěchu. Když si tuto poučku budete pamatovat, můžete si být jista i tím, že vaše vlasy budou stoprocentně krásné. Nevěříte? Stačí se podívat na výčet věcí, které je mohou poškozovat. Pozor třeba na velké horko při fénování. Dále dejte pozor na přímé sluneční paprsky, což je teď v létě celkem aktuální. Také je vhodné dát pozor i na chlorovanou vodu, nebo dlouhý pobyt ve vodě mořské a slané. Toto všechno jsou věci, které jim nepřidají ani na kráse, ani na zdraví. Vyhýbejte se těmto rizikovým stavům a uvidíte, že budete dokonale krásná.

Autor

Komentáře k článku