Účinné vyprošťováky, které vás postaví na nohy

0

Každému se to jednou za čas stane – na večírku to přeženeme s alkoholem a druhý den nás čeká bolehlav, neustálý pocit žízně a nevolnost. Asi jediný způsob, jak léčit kocovinu, je pít s mírou nebo se vyhnout míchání různých druhů alkoholických nápojů. Více než 75 % lidí již kocovinu zažilo. Aby nás kocovina nezdržovala od běžných denních činností, měli bychom vystřízlivět chytře. Existuje spousta lidových vyprošťováků, které by nás mohly postavit na nohy. My se podíváme na ty, které zaručeně fungují.

1. Voda

Voda je účinná, jak v den, kdy pijete alkohol, tak i den poté. Vodu používáme na druhý den kvůli vyprahlosti a neustálé žízni, kterou jsme obvykle sužováni. Negativní symptomy alkoholu jsou totiž odvozeny od dehydratace organismu, proto je třeba ho znovu zavodnil, aby fungoval tak, jak má. Voda může tedy snížit závažnost bolesti hlavy, únavu, nevolnost a otupělost. Dejte si vodu i před tím, než jdete spát, probudíte se do příjemnějšího rána.

2. Sprite

Je zvláštní, že tato sladká soda bez kofeinu dokáže poskytnout tolik útěchy při kocovině. Sprite pomáhá tělu lépe metabolizovat alkohol tím, že urychlí naši schopnost zpracovávat ALDH, látku zodpovědnou za kocovinu. Například popíjení bylinného čaje může zpomalit proces ALDH a tím prodlužovat kocovinu.

3. Zázvorový nebo mátový čaj

Zázvorový nebo mátový čaj jsou perfektní při nevolnosti a bolesti břicha. Takže pokud při kocovině trpíte těmito dvěma symptomy, sáhněte po těchto čajích. Pro játra je také užitečný zelený čaj, který stimuluje klíčové detoxikační dráhy.

4. Chřest

Aminokyseliny obsažené v chřestu zvyšují rychlost každé lidské buňky rozkládat alkohol, čímž může buňky chránit také před dlouhodobým poškozením v důsledku vedlejších produktů alkoholu.

5. Banány

Jsou zdrojem draslíku, který brání dehydrataci. Draslík je elektrolyt, který zadržuje vodu.

6. Káva a aspirin

Bylo prokázáno, že tato nejčastější a nejjednodušší kombinace skutečně funguje. Kofein v kávě a protizánětlivé složky v aspirinu reagují proti chemickým sloučeninám etanolu nebo čistého alkoholu

Autor

Komentáře k článku