Tipy, s jejichž pomocí spolehlivě zaženete podzimní chmury a deprese

0

Zkracující se podzimní dny, tmavá rána a dlouhé večery vedou k tomu, že nás mohou přepadat smutky. Zatočte s náladou pod psa ihned v začátku a nedejte ji šanci. Přinášíme vám tipy na činnosti, které vás rozveselí, pomohou vám relaxovat a spolehlivě zaženou podzimní splíny.

Spěte alespoň sedm hodin denně

Znáte rčení o tom, že spánek léčí? Nepodceňujte vliv spánku na vaše psychické zdraví a dopřejte si alespoň sedm hodin kvalitního spánku každou noc. Pokud se vám hůře usíná a před spaním se vám honí hlavou černé myšlenky, vypomozte si čaji na spaní či meditací.

Nechte se zcela pohltit čtivým příběhem

Z vaší každodenní rutiny vás vytrhne také poutavá knížka. Vrhněte se naplno do čtení a ponořte se naplno do knižního příběhu. Pokud máte sklon ke chmurám, sáhněte po vtipných a humorných literárních žánrech, které vám pořádně polechtají bránici.

Dopřávejte si pravidelný pobyt v sauně

Během podzimu a zimy začněte pravidelně docházet do sauny. Negativní vliv na vaši psychiku totiž v tomto období může mít také nedostatek světla a tepla. Proto je navštěvování sauny zdraví prospěšné. Kromě toho, že vám zlepší náladu, posílíte také svou imunitu.

Cvičte v rytme a pravidelně

Kromě sauny do své pravidelné rutiny zahrňte také pohyb. Cvičení rovněž posiluje vaši imunitu, zlepšuje náladu, snižuje stres a má pozitivní dopad také na vaši sebedůvěru. Zvolte si takový druh cvičení, které vás bude bavit a na které se budete těšit. Nezáleží na tom, zda se bude jednat o jógu, cvičení v posilovně nebo například pilates.

Zapalte si aroma lampu s tím správným esenciálním olejem

Vhodně zvolené vůně esenciálních olejů dokážou s vaší náladou hotové divy. Zapalte si svíčku, vložte ji do vaší oblíbené aromalampy a přidejte několik kapek zázračného esenciálního oleje. Jak si vybrat ten nejvhodnější? Záleží na tom, co od něj požadujete.

  • Toužíte-li dodat si energii, vsaďte na vůni máty. Pořádně vás nakopne také grep.
  • Chcete se vyhnout podzimnímu nachlazení? Zvolte citron.
  • Trápí vás bolesti hlavy? Pomůže vám růžové dřevo.
  • Chcete si dopřát klidné spaní? Kápněte do aromalampy několik kapek levandulového esenciálního oleje a budete spát jako Šípková Růženka.

Obklopte se světlem a zahřejte se

Pozitivní vliv na vaši náladu má také dostatek světla. Kromě svíček si rozsviťte také stojací lampy s příjemným intimním světlem. Aby se vám chlad nedostal do těla, braňte se před ním teplým oblečením a huňatými dekami. Čas od času si dopřejte také horkou lázeň, do které můžete rovněž přidat několik kapek esenciálních olejů.

Rozmazlete své ztuhlé svaly profesionální péčí

Máte-li fyzicky náročné zaměstnání, rozmazlete své ztuhlé svaly a svěřte je do rukou profesionálů. Zkrátka a dobře se objednejte na masáž a dovolte si relaxovat a uvolnit se. Když jste neustále vystaveni stresovým situacím a fyzické zátěži, vaše svaly si zaslouží chvilku regenerovat. Dopřejte jim zasloužený odpočinek.

Nezapomínejte na kvalitní stravu

Přestože vás mohou přepadat chutě na sladké a nezdravé potraviny, nepodceňujte význam kvalitních potravin. Dopřávejte svému tělu to nejlepší a hlídejte si, aby vaše strava byla zdravá, pestrá a vyvážená. I to, co jíte se totiž odráží na vašem zdraví a náladě.

Nedejte podzimním chmurám šanci a neustále se zaměstnávejte nějakými činnostmi. Dopřávejte si dostatek spánku, začtěte se do humorného příběhu, jděte si zacvičit, dopřejte si pobyt v sauně, zapalte si aromalampu s esenciálním olejem, dopřejte si masáž a kvalitně jezte. Díky tomu nebudou mít podzimní smutky šanci a vy budete v psychické pohodě až do jara.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku