Tipy pro novomanžele – tyto rutiny vám pomohou upevnit manželství

0

Slyšeli jste už o po svatebním blues? Jedná se o stav, kdy po silném emocionálním zážitku naše tělo tvoří o něco méně hormonů štěstí, než jsou endorfiny nebo dopamin, a proto jsme smutnější.

Váš velký den byl plný lásky, přátel, rodiny, hezkých přání, dobrého jídla a pití… A najednou jste se ocitli v realitě každodennosti, která vám připadá jakási šedá a málo zábavná. Nedejte šanci nudě a nespokojenosti – vyzkoušejte tyto rituály a rutiny, které vám pomohou udržet radost z přítomnosti milované osoby celá léta!

Zútulněte si společné bydlení

Stěhujete se do prvního společného bydlení? Jednou z prvních a nejdůležitějších úkolů je vyřešit otázku ložnice. Chcete přece, aby váš spánek i intimní život byl na vysoké úrovni. Aktuálně jsou velmi oblíbená masivní manželské postele s úložným prostorem z dubu nebo borovice.

Pohodlný spánek, ale i nedělní společná snídaně v posteli, bude díky nim pohodlnější. Myslete na svou páteř, na spoustu času stráveného v posteli a na příjemné barevné doplňky, které udělají z vaší ložnice skutečné hnízdečko lásky.

Vyhraďte si čas na romantiku

Romantická gesta nepatří jen čerstvě zamilovaným. Manželce přineste květiny a manželovi kupte oblíbené bonbóny. Stále se snažte jeden pro druhého vyfintit, hezky obléknout a upravit.

Hezké oblečení přitom nemusí být pouze šaty se sexy korzetem nebo formální košile. Pozitivní odezvu vyvolají i legračné mikiny pro páry . A to zejména tehdy, pokud si je se svou polovičkou obléknete na veřejnosti a dáte tak najevo, že patříte k sobě a máte smysl pro humor. A možná to bude romantičtější gesto, než večeře při svíčkách!

Nestačí? Oblíbené jsou také trička pro páry s milým a vtipným potiskem , šálky nebo polštáře. Jen pozor, abyste ho takto neodplašili :).

Ranní káva, při které si naplánujete den

Ke skvělým manželským rituálům patří společná rána, při kterých si promluvíte o svých pocitech a plánech na celý den. Problémy v manželství přicházejí tehdy, když pár přestává komunikovat.

Vyzkoušejte některou kvalitní jihoamerickou kávu pěstovanou fairtrade, která zvykne vyhovovat ženským i mužským chuťovým pohárkům. Ta vás ráno povzbudí a navnadí na společné aktivity. Sedněte si na nejpohodlnější místo v bytě a pár minut se věnujte pouze jeden druhému. Tento rituál oceníte i později, když do vaší rodinky přibudou děti.

Travte čas o samotě

Zní to paradoxně, ale čím dříve s tím začnete, tím více se vám to vryje pod kůži a tím déle se vyhnete nebezpečné ponorkové nemoci. I když v začátcích manželství toužíme trávit s milovanou osobou každou vteřinu, nesmíme se ve vztahu úplně ztrácet.

Oba partneři by měli mít vlastní koníčky, kterým se budou věnovat alespoň jednou týdně o samotě. A tím nemyslíme jen setkání s přítelkyněmi při kávičce a koláči, ale skutečně naplněný čas, který trávíte příjemnou aktivitou. Dobije vám baterky, rozvíjí vaši vlastní osobnost a nedovolí vám vytvořit si přílišnou závislost na partnerovi či partnerce.

Společná dobrodružství

Jednou týdně nebo alespoň jednou za měsíc se věnujte něčemu, co jste dosud nedělali. Navštivte nová místa, vyzkoušejte nové kurzy, ochutnejte nové jídlo… Výzkumy totiž dokazují, že zkoušení nových věcí vyplavuje v mozku dopamin – tedy látku, která je zodpovědná za naše pocity štěstí a spokojenosti.

Podobně působí mírné adrenalinové zážitky, jako je například jízda na housenkové dráze. Možností je mnoho. Zapotit se na náročné turistice, vyřádit se na kolotočích nebo zkusit elegantní restauraci s kuchyní země, ve které jste ještě nebyli – každý si umí ušít program na míru.

Večerní rutiny

Když se vrátíte z práce a po celém dni se setkáte, snažte se navázat oční kontakt a věnovat partnerovi či partnerce polibek – a to úplně každý den. Vhodným každodenním rituálem je i společná příprava večeře. Pokud to však nestíháte, nebo jeden z vás vaření nesnáší a druhý miluje, dbejte alespoň na to, abyste společně večeřeli.

Během večeře nebo po ní si můžete dopřát další pravidelný rituál – ať už společné koukání seriálů, nebo filmů, společnou procházku, nebo nákup v potravinách.

Zdroj přiloženého obrázku: Whitepress

Autor

Komentáře k článku